Range extender pro BMW i3 vyrobí Kymco

Jan Horčík - 27 Březen 2013

Podle magazínu just-auto.com vyrobí range extender (rozšiřovač dojezdu, tedy malý spalovací motor) pro elektromobily, resp. sériové hybridy BMW i3, společnost Kymco. Taiwanská firma dlouhodobě působí jako dodavatel pro motocyklovou divizi značky BMW.auto BMW i3 elektromobil sériový hybrid range extender

BMW i3 se bude prodávat jako čistý elektromobil, tak i jako sériový hybrid s malým range extenderem
foto: BMW

Kymco je asijský výrobce skútrů a čtyřkolek. Od roku 2008 vyrábí taiwanské Kymco s továrnami v Číně a Indonésii motory pro motocykl BMW G450X. Právě zkušenosti se sestavováním malých spalovacích motorů se pro výrobu range extenderu hodí.

Range extender, tedy malý dvouválcový benzinový spalovací motor, má rozšířit dojezd městského elektromobilu BMW i3 z asi 120-150 km na jedno nabití až na 350 km. V praxi se tak z elektromobilu stane hybrid.

BMW i3 Coupe Concept BMW i3 Coupe Concept BMW i3 Coupe Concept

Rozšíření dojezdu má však u BMW i3 fungovat skutečně pouze jako “záloha” v případě nenadálých událostí či potřeb. Zároveň bude nejspíš fungovat také jako psychologický prvek, který by měl pomoct odbourat strach případných zákazníků z toho, že je jejich elektrické auto nechá někde “viset”.

BMW má díky dlouhodobým testům elektromobilů a BMW Active E potvrzeno, že naprostá většina uživatelů auto v Evropě denně neujede více než 80 km.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

3000 EUR

Jen jsem zvědav,jaký bude rozdíl v ceně auta s extenderem a bez něj. Elektrocentrála 3kW se totiž dá koupit do 15 tis.

---

ipekra

3kW ale není 24kW

---

ecotaxiolomouc.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-station