Range extender pro BMW i3 vyrobí Kymco

auto BMW i3 elektromobil sériový hybrid range extender

Podle magazínu just-auto.com vyrobí range extender (rozšiřovač dojezdu, tedy malý spalovací motor) pro elektromobily, resp. sériové hybridy BMW i3, společnost Kymco. Taiwanská firma dlouhodobě působí jako dodavatel pro motocyklovou divizi značky BMW.

BMW i3 se bude prodávat jako čistý elektromobil, tak i jako sériový hybrid s malým range extenderem
foto: BMW

Kymco je asijský výrobce skútrů a čtyřkolek. Od roku 2008 vyrábí taiwanské Kymco s továrnami v Číně a Indonésii motory pro motocykl BMW G450X. Právě zkušenosti se sestavováním malých spalovacích motorů se pro výrobu range extenderu hodí.

Range extender, tedy malý dvouválcový benzinový spalovací motor, má rozšířit dojezd městského elektromobilu BMW i3 z asi 120-150 km na jedno nabití až na 350 km. V praxi se tak z elektromobilu stane hybrid.

BMW i3 Coupe Concept BMW i3 Coupe Concept BMW i3 Coupe Concept

Rozšíření dojezdu má však u BMW i3 fungovat skutečně pouze jako “záloha” v případě nenadálých událostí či potřeb. Zároveň bude nejspíš fungovat také jako psychologický prvek, který by měl pomoct odbourat strach případných zákazníků z toho, že je jejich elektrické auto nechá někde “viset”.

BMW má díky dlouhodobým testům elektromobilů a BMW Active E potvrzeno, že naprostá většina uživatelů auto v Evropě denně neujede více než 80 km.

Tři komentáře u “Range extender pro BMW i3 vyrobí Kymco”

Napsat komentář