PlugShare – Facebook pro elektromobily

, a jiná přenosná elektronická udělátka jsou to, co umožnilo současný rozvoj . Ta se nyní k oklikou vrací. PlugShare je nová sociální síť, která umožňuje hledat a propojit vás s dalšími majiteli .   


PlugShare je produktem nové americké softwarové společnosti Xatori. Ta se zaměřuje na vývoj softwaru určeného pro elektrická auta a . Založili ji Forrest North, zakladatel a dříve inženýr v , a Armen Petrosian. Mezi poradci jsou např. spoluzakladatel Max Levchin a spoluzakladatel Tesla Motors Marc Tarpenning.

Prvním produktem Xatori je aplikace PlugShare určená pro chytrý telefon , tablet a přehrávač . K dispozici je tato aplikace zdarma ke stažení krze .

K čemu je dobrá? Umožňuje vám propojit se s tisíci dalšími majiteli v celých Spojených státech, nebo alespoň dát k dispozici vlastní zásuvku, případně .

Aplikace PlugShare obsahuje navíc také přehledný seznam veřejných nabíjecích stanic. Místa kde je možné dobíjet je možné snadno vyhledávat na mapě např. pomocí poštovního směrovacího čísla.

Navíc můžete okamžitě kontaktovat majitele zásuvky nebo stanice a dobíjení si domluvit. Zároveň můžete dát světu vědět, že i vy nabízíte zásuvku pro dobíjení.

Není bez zajímavosti, že podobná síť nadšenců funguje také v České republice, na Slovensku, v Rakousku a dalších okolních státech. Prozatím ale nemají k dispozici takovou chytrou aplikaci jakou nabízí PlugShare, jde pouze o relativně jednoduchou mapu.

tisková zpráva

Napsat komentář