Taxi budoucnosti: auto vás samo vyzvedne i odveze + VIDEO

Nedávno jsme informovali o tom, že o se zajímá ve spolupráci s . je autonomním automobilům zemí zaslíbenou. Studenti na Berlínské svobodné univerzitě nyní navrhli robotické taxi, které si přivoláte nebo iPadem.   

Auto, shodou okolností také , vývojový tým z Autonomous Labs nazval příznačně „MadeInGermany“ (MiG). Je vybaveno několika kamerami, laserovými senzory a samozřejmě značnou porcí další elektroniky. Na svém / či jiném typu pak můžete sledovat kde se právě nachází, ale i 3D obraz okolí automobilu sestavený chytrou elektronikou.

VIDEO JIŽ NENÍ FUNKČNÍ

Jakmile robotické přijede na místo určení, nasednete a opět na svém iPadu či zadáte cílovou destinaci. Díky pokročilému „mozku“ uvnitř auta si taxi zcela samostatně poradí s dopravními značkami, semafory a dalšími součástmi běžného silničního provozu.

Tvůrci předpokládají, že pokud by byla robotická auta nasazena v masivnějším měřítku například právě v rámci taxislužeb, nebo programů , mohlo by to znamenat snížení dopravního zatížení ve městech až o 80%.

Mluvčí univerzity k tomu řekla: „Auta, která využívají senzoru k rozpoznávání jiných aut, chodců a cyklistů budou v budoucnosti řídit bezpečněji než lidé, kteří ztrácí koncentraci a unavují se. Navíc, většina aut zůstává 90-95% času zaparkovaná na straně ulice… Naším cílem je vrátit většinu silnic zpět chodcům. V budoucnosti se budou lidé podivovat nad tím proč jsme na počátku 21. století stále ještě naše auta museli řídit sami.“

Inspirací pro tým vyvíjející samostatné auto MadeInGermany byla tříměsíční návštěva na univerzitě ve Stanfordu. Tam měli možnost pracovat s profesorem Sebastianem Thrunem, kterým tam se svými žáky připravoval vlastní inteligentní automobil pro soutěž Urban Grand Challenge. Zároveň zcela náhodou získali studenti od berlínské policie zakázku na vývoj robota, který by dokázal hlídat rozsáhlé sklady a další velké plochy, jako například opuštěná letiště.

Yahoo

Napsat komentář