Nový Peugeot 308 s mikrohybridní technologií se představí v Ženevě

Nový Peugeot 308 vybavený mikrohybridním systémem se začne od května prodávat ve . Automobil integruje nejnovější designové prvky značky v souladu s řadou inovativních technologií, díky nimž se produkování CO2 dostává na hranici pouhých 98 g/km.   

Od spuštění prodeje v roce 2007 jich bylo po celém světě prodáno přes 900 000 kusů a jen v samotné Británii našlo svého majitele více než 84 000 exemplářů tohoto modelu.

Do prodeje půjde 308 se čtyřmi typy zážehových a stejným počtem vznětových motorů splňujících emisní normu .

Peugeot 308

Peugeot 308 SW

„Nejzelenější“ motor z této řady, 1,6 litrový e-HDi FAP s výkonem 112 koní, spolu s mikrohybridní technologií a systémem produkuje již zmíněných 98 g CO2 na kilometr jízdy. Je to tedy automobil s nejnižšími emisemi ve své třídě a díky tomu také zbavuje jeho majitele povinnosti platit britské ekologické daně (VED a London’s Congestion Charge).

bude k dispozici buď s šesti-rychlostní manuální nebo elektronicky řízenou převodovkou (EGC).

Zájemce si bude moci vybrat ze tří karosářských stylů hatchback, kombi a kabriolet CC, dostupných ve čtyřech úrovních vybavenosti. Všechny modely však budou standardně vybaveny klimatizací, ESP, ABS, EBFD, EBA, šesti airbagy, dálkovým centrálním zamykáním a elektrickým stahováním oken.

Nový Peugeot 308 bude oficiálně představen na blížícím se , a poté začne jeho prodej na britském trhu s cenou začínající na 15 245 librách.

Napsat komentář