Smart Fortwo jako plug-in hybrid

Jan Horčík - 01 Prosinec 2010

Společnost Lorinser se zabývá , převážně vozů . Aktuálně na autosalonu v Essenu představila upravený do podoby . Nazvala ho Easybrid.   
plug-in hybrid Smart Fortwo Easybrid

Do miniaturního auta do města koncernu namontovala dva v kolech s výkonem 30 kW. "Modifikace je možná a lze ji provést poměrně snadno, tudíž i levně," komentoval novinku šéf společnosti Lorinser Martin Oberdoerfer-Schmidt.

Podmínkou pro takovou je jedině to, že auto bude mít bubnové brzdy na zadní nápravě. to je u malých a kompaktních aut vcelku běžná praxe. Modelu Smart ForTwo tak přibylo 41 koní výkonu.

může jet čistě na elektřinu, čistě na spalovací motor nebo na kombinaci obojího. O pohon elektromotoru se starají umístěné v místě rezervy, případně na podvozku (jako v případě Smartu). Dobíjet lze z klasické domácí zásuvky. Rekuperace je samozřejmostí.

čistě na se pohybuje kolem 30 km, kombinovaný dojezd je pak přes 500 km. Pokud by se podobná modifikace uplatnila u turbodieselu, mohl by být kombinovaný dojezd ještě vyšší.

Smart Fortwo přestavěný na plug-in hybrid je pouze prvním ukázkovým prototypem. Firma plánuje podobně upravit také modely , a , tedy nejzajímavější malá auta na trhu.

Firma Lorinser slibuje, že cena podobné modifikace by mohla nakonec klesnout až někam k 5000 euro.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A baterie nie sú umiestnené v mieste rezervy určite - Smart v žiadnom vyhotovení rezrvu nemá, má len sadu na opravu pneumatík rozmeru 20x10x5 cm umiestnenú pod nohasmi spolujazdca vedľa batérie a tam sa určite veľká batéria nevojde.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Neviem ako ste to prekladali, ale čtyřkolka to určite nebude, lebo Smart má štandartne pohon zadných kolies. Takže po prerábke zostane zadokolka ako predtým.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Díky za upozornění, článek jsem opravil. V tiskové zprávě je to nejspíš myšleno jako možnost pro další přestavby.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?