Renault-Nissan má v Japonsku 18 000 míst pro dobíjecí stanice

Jan Horčík - 05 Únor 2010

Alianci Renault-Nissan se povedla další kulišárna směrem k rozvoji elektromobility. Automobilka se dala dohromady s 18 000 hotely spojenými v All Japan Ryokan Association. Společně vybudují dobíjecí stanice a infrastrukturu, ale budou také propagovat elektromobily. pokračování Nissan Leaf

Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf

Obě strany prozatím podepsaly "memorandum o porozumění" na jehož základě budou obě strany propagovat elektrickou mobilitu. Takže o výstavbu dobíjecí infrastruktury jde v první řadě, ale další spolupráce se bude odehrávat v rovině vzdělávání zákazníků a propagace elektrických aut.

Hotely budou například nabízet výletní "eko balíčky", tedy projížďky elektromobily a testovací jízdy. Cílem bude vytvořit poptávku. Samozřejmě také nabídnou informace o dobíjecí síti, tj. kde si mohou majitelé elektromobilů dále dobít své auto.

Nissan se chystá uvést na trh svůj elektromobil Leaf během roku 2011. Mitsubishi svůj elektromobil iMiEV už prodává, brzy jej začne dovážet také do Evropy a časem i do Spojených států.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nemá, ten nadpis je zavádzajúci.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol