Indie podpoří elektromobily, elektrokola i elektrické skútry a rikšy

Jan Horčík - 03 Prosinec 2010

Indická vláda se chystá v rámci 11. pětiletého plánu podpořit prodej elektrických dopravních prostředků. Až 20% výsledné ceny zadotuje v letech 2010-12 u , a rikš i .   
elektrické vozíky - elektrická rikša/tříkolka

O dotace se postará tamní Ministerstvo nových a obnovitelných energií. Zástupci výrobců elektrických dopravních prostředků díky tomu očekávají zvýšení prodejů až o 100%.

Dotace se budou pohybovat od 4000 rupií pro až po 60 000 pro sedmimístné tříkolky-rikšy a 100 000 rupií pro . V lze elektrokolo koupit od 25 000 rupií.

V současné době se v Indii prodá ročně asi 85 000 jednostopých elektrických dopravních prostředků. V ostrém kontrastu s tím stojí , mnohem bohatší a rychle rostoucí, kde se prodají miliony elektrických kol, rikš a ročně.

Zajímavé jsou také aktuální statistiky prodejů nejlevnějšího auta na světě, . Ta po počátečním obrovském zájmu spadla a ve více než miliardové se jí během listopadu prodalo pouze 589 kusů.

Jedním z důvodů jsou údajně problémy s financováním. Hlavním důvodem problémů Tata Nano pak může ale být i to, že se auto objevilo ve zprávách jako stroj, který sám od sebe může vzplanout.

Za celý rok až do listopadu se prodalo pouze 54 622 kusů Tata Nano, což je pouze o 1% více než minulý rok. navíc také potichu zvyšovala cenu auta, a to o v přepočtu 300 dolarů.

Yahoo
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Návrat elektrorykš do ČR by mohlo být vítanou možností pro poslíčky, Poštu a Pečovatelské služby,ve velkých městech,Rozhodně i nákladovost služby by byla přijatelnější než auty.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Este by som tam pridal rozvoz pizze.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Česká pošta zavádí elektrokola, testuje elektrické skútry a elektromobily. V Praze zase funguje , rozvážková služba využívající elektromobily.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ještě mne nadchlo "Ministerstvo nových a obnovitelných energií" !!!
Jak my jsme za nimi daleko :-(

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jenom pro upresneni - 4000 INR je asi 1,660 Kč. Ale v čechách bychom byli vděčni i za takovouto symbolickou podporu elektrokol.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To by znamenalo, že v Indii jde koupit elektrokolo za cca 10,-Kč (bez podpory státu :-)......?

Obrázek uživatele Jan Horčík

ČNB bohužel ve svém přehledu směnných kurzů indickou rupii nemá. Na Wikipedii se ale lze dočíst, že směnný kurz indické rupie vůči české koruně je v současnosti (2010) přibližně 1 rupie za 0,42 Kč. Anebo si to můžeme pěkně spočítat :).

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol