Indie podpoří elektromobily, elektrokola i elektrické skútry a rikšy

Indická vláda se chystá v rámci 11. pětiletého plánu podpořit prodej elektrických dopravních prostředků. Až 20% výsledné ceny zadotuje v letech 2010-12 u , a rikš i .   

O dotace se postará tamní Ministerstvo nových a obnovitelných energií. Zástupci výrobců elektrických dopravních prostředků díky tomu očekávají zvýšení prodejů až o 100%.

Dotace se budou pohybovat od 4000 rupií pro až po 60 000 pro sedmimístné tříkolky-rikšy a 100 000 rupií pro . V lze elektrokolo koupit od 25 000 rupií.

V současné době se v Indii prodá ročně asi 85 000 jednostopých elektrických dopravních prostředků. V ostrém kontrastu s tím stojí , mnohem bohatší a rychle rostoucí, kde se prodají miliony elektrických kol, rikš a ročně.

Zajímavé jsou také aktuální statistiky prodejů nejlevnějšího auta na světě, . Ta po počátečním obrovském zájmu spadla a ve více než miliardové se jí během listopadu prodalo pouze 589 kusů.

Jedním z důvodů jsou údajně problémy s financováním. Hlavním důvodem problémů Tata Nano pak může ale být i to, že se auto objevilo ve zprávách jako stroj, který sám od sebe může vzplanout.

Za celý rok až do listopadu se prodalo pouze 54 622 kusů Tata Nano, což je pouze o 1% více než minulý rok. navíc také potichu zvyšovala cenu auta, a to o v přepočtu 300 dolarů.

Yahoo

7 komentářů u “Indie podpoří elektromobily, elektrokola i elektrické skútry a rikšy”

Napsat komentář