Baterie EVC

Autosalon Paříž 2010: české elektromobily přitahují pozornost

Jan Horčík - 12 Říjen 2010

Na právě probíhajícím v hale 2.1 vyhrazené můžete na stánku č. 331 potkat i dvě od české firmy . Vystavuje je tam společně s francouzským partnerem. Kromě aktuálně jedná česká firma o zastoupení i v dalších evropských zemích, např. v a . Probíhající jednání musí vyjasnit mnohé otázky týkající se např. homologace v daných zemích nebo jejich servisu.   

elektromobily EVC Group

elektromobily EVC Group elektromobily EVC Group elektromobily EVC Group

Co má EVC Group pro návštěvníky připraveno? První z vystavených elektrických aut, EVC S3, je postaveno na základě modelu . Střídavý s maximálním výkonem 30 kW je omezen max. rychlostí 90 km/hod s dojezdem 40 – 60 km podle stylu jízdy.

Je osazen LiFeYPo4 , které se dobijí z 230 V za 5 hodin. Pokud si dodáte vlastní vozidlo Smart fortwo (ojetý lze koupit za cenu okolo 80 tis. Kč), vyjde cena přestavby EVC S3 u EVC Group na 300 tis. Kč bez DPH.

Druhým vystaveným vozem je EVC R7 postavený na základě . Je vybaven střídavým elektromotorem s maximálním výkonem 70 kW, max. rychlost je omezena na 130 km/hod s dojezdem 150 – 200 km podle stylu jízdy. je osazeno opět LiFeYPo4 akumulátory, které se nabijí za 11 hodin, rychlonabíjením za 3,5 hodiny. Opět platí možnost dodat si vlastní vozidlo Škoda Roomster (ojeté můžete koupit okolo 160 tis. Kč). Pak vyjde cena přestavby EVC R7 na 755 tis. Kč bez DPH.

EVC R7 je také k mání s nižším dojezdem 100 – 120 km, kde cena přestavby vyjde na 625 tis. Kč bez DPH. Společnost EVC Group nabízí přestavbu Škody Roomster i se slabším 30 kW elektromotorem, označenou EVC R3, kde je max. rychlost omezena na 90 km/hod. Nabízena je buď s dojezdem 140 – 160 km (přestavba za 510 tis. Kč bez DPH), nebo s dojezdem 80 – 100 km (cena přestavby 383 tis. Kč bez DPH).

Nová vozidla od EVC Group si nově můžete pořídit také na leasing. Např. model EVC R7 s dojezdem 150 – 200 km v hodnotě 1,3 mil. Kč vč. DPH při počáteční 20% akontaci se splácí 54 měsíců, a to částku 25 tis. Kč měsíčně včetně pojištění. Partnerem na leasing je společnost s Autoleasing, a.s.

tisková zpráva, foto: EVC Group
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Proč je to tak drahé?dojezd nic moc a stará technologie

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nejspíš je hlavním důvodem, že se jedná o kusovou přestavbu. Pokud by se měly přestavět tisíce vozů asi by i cena vypadala jinak. Možná by mohl zareagovat někdo z EVC, jaká by byla cena při sériové výrobě v konkurenčním prostředí.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To auto sa mi paci a odvaha jej tvorcov je obdivuhodna. Ale predsa. 25 tis, mesacne mi pripada viac, ako splatka hypoteky na dom, ako mesacna splatka za auto.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil