Elektrický Nissan Leaf se stal autem roku 2011

První sériově vyráběný , který ucítil pod svými koly vůni asfaltu, se hned zapsal do početné listiny vítězů soutěže „Car of the Year“, a stal se tak nejúspěšnějším v pro rok 2011. Pro to bylo, po dlouhých osmnácti letech, druhé ocenění v téhle soutěži.   

Přední motorističtí novináři udělili elektrickému 257 bodů, díky čemuž předběhl druhou , od společnosti , o 9 bodů. Pomyslnou bronzovou medaili pak získal německý vůz , který na ulici poznáte podle netradičního otevíraní dveří.

V pořadí 47. ročník akce „Car Of The Year“, tak přinesl prvního elektrického zástupce a po automobilu i historicky teprve druhého zástupce výše spomínané japonské automobilky.

Mezi nejúspěšnější automobilové značky v historii soutěže se sice Nissan nezařadí, ale na to aby se dostal na čtvrté místo mu chybí už jen jedno vítězství. Na prvním místě celkového žebříčku trůní italský s devíti prvenstvími, druhé pak obsadil francouzský s šesti vítězstvými a na třetím míste se drží s pěti vítěznými zářezy.

Na závěr třeba už jenom dodat, že první vítězství v této anketě je dalším velmi důležitým krokem ke elektrifikaci vozidel a rozvoji .

2 Comments on “Elektrický Nissan Leaf se stal autem roku 2011”

Napsat komentář