Nissan dodal první elektromobily Leaf v Evropě a Japonsku

Japonská automobilka aktuálně začala prodávat elektromobil ve Spojených státech. Zároveň ale proběhly první dodávky auta v Evropě a Japonsku.  

Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf

V Japonsku získala prvních 10 místní vláda prefektury Kanagawa. Šest jich využije jako služební, čtyři další budou k dispozici k pronájmu.

Prefektura Kanagawa by ráda rychle dosáhla počtu 3000 . Představila proto rozsáhlý systém pobídek pro místní obyvatele, který doplňuje národní dotace.

Zároveň probíhá rychlý rozvoj dobíjecí infrastruktury, tedy budování klasických dobíjecích stanic i rychlodobíječek. Na všech těchto akcích se samozřejmě podílí také automobilka Nissan – vždyť jsou v jejím zájmu. Ta má ostatně v této prefektuře globální „velitelství“.

Co se týká Evropy, tam proběhlo předání prvních kusů elektromobilu Nissan Leaf v Portugalsku. Tamní konsorcium pro elektromobilitu MOBI.E převzalo taktéž deset kusů.

Portugalsko bylo první evropskou zemí, která s automobilkou Renault-Nissan uzavřela přímé partnerství v oblasti elektromobility. Stalo se tak už v listopadu 2008.

Konsorcium MOBI.E buduje v celé zeme rozsáhlou síť dobíjecích stanic. Dnes už jsou k dispozici v 25 městech. Do léta 2011 vyroste dalších 1300 dobíjecích míst a 50 rychlonabíječek.

Portugalsko je tak jednou z prvních zemí světa, která má vypracovanou celonárodní koncepci elektromobility.

První dodávky elektromobilu Nissan Leaf pro soukromé zákazníky začnou v Evropě už během ledna 2011 v Portugalsku, Británii, Irsku a Nizozemsku. V Británii v továrně Sunderland také začne výroba Leafu, a to začátkem roku 2013.

tiskové zprávy

Dva komentáře u “Nissan dodal první elektromobily Leaf v Evropě a Japonsku”

Napsat komentář