Nissan bude prodávat elektrický minivan Mitsubishi

Mitsubishi chystá po malém úspěšném osobním elektromobilu iMiEV také elektrický minivan Minicab MiEV. V rámci spolupráce s automobilkou Nissan jej ale právě tu bude moct také prodávat pod svou vlastní značkou.

Elektrický Minicab bude mít v domácím Japonsku bezesporu velký úspěch – země tak odvážně kráčí vstříc budoucnosti bez fosilních paliv.
foto: Nissan/Mitsubishi

Nissan úspěšně zaplavuje trh svými elektromobily Nissan Leaf. Ten jsme měli možnost aktuálně krátce testovat a svezení je to náramné. Proti Mitsubishi iMiEV jde o jednoznačně luxusnější auto.

Nissan touto dohodou s Mitsubishi nejspíš chce krátodobě posílit svou pozici v oblasti elektromobility. Elektrický minivan vlastní výroby totiž nenabízí, a tak se každá pomoc zvenčí hodí.

Výměnou za to dodá Mitsubishi své modely luxusního sedanu Fuga. Dohoda samozřejmě platí pouze pro domácí Japonsko. Dohoda navazuje na klíčovou smlouvu uzavřenou v prosinci 2010 o rozšíření spolupráce obou firem.

Minicab s dojezdem od 100 do 150 km se tak do světa nejspíš nikdy nepodívá. Jeho cena má začínat na 2 milionech jenů, v přepočtu asi 26 200 dolarů, a to včetně započítání státních dotací. Do prodeje půjde v roce 2012.

tisková zpráva

Jeden komentář u “Nissan bude prodávat elektrický minivan Mitsubishi”

Napsat komentář