Hyperloop se začne stavět už příští rok!

Jan Horčík - 02 Březen 2015

Elon Musk představil svou vizi "páté dimenze dopravy", tzv. Hypersmyčky ("Hyperloop"), před necelými dvěma lety. Projektu se chytila parta snílků, která slibuje, že už příští rok postaví první několikakilometrový úsek.auto Hyperloop Hypersmyčka Quay Valley Kalifornie

První osmikilometrový úsek Hypersmyčky má vyrůst na půl cesty mezi Los Angeles a San Franciskem
foto: HPT

Společnost Hyperloop Transportation Technologies (HPT) hodlá postavit funkční, osm kilometrů dlouhý Hyperloop v Kalifornii, v polovině cesty mezi Los Angeles a San Franciskem. Kapsle se v tubusech se sníženým tlakem budou pohybovat max. rychlostí asi 322 km/h (4x méně než v původním návrhu z důvodu krátkosti trasy).

Revoluční dopravní systém by se tak měl stát součástí nové soběstačné komunity Hyperloop Transportation Technologies. Ta se má stát modelovým městem pro 21. století, zcela soběstačným a poháněným ze 100 % .

Společnost HPT tvrdí, že dohoda s developerskou společností GROW Holdings, Inc. a přímo jejím šéfem, který je Quay Hays, skutečně platí, a že osmikilometrový úsek Hypersmyčky vznikne už příští rok. Stane se pak hlavní dopravní tepnou celé komunity.

V budoucnosti by Hyperloop mohl dopravovat pasažéry mezi a během pohých desítek minut namísto současných několika hodin ().

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele DomoKun

Tak co nám k tomu řekneš hyperloope ? :)

---

Ocením jakýkoli tip od "Priusáře" :)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil