Elon Musk postaví testovací dráhu Hyperloop, nejspíš v Texasu

Elon Musk zase řádí na svém oblíbeném Twitteru. Tentokrát potvrdil, že vybuduje testovací dráhu Hyperloop pro firmy a studenty, pravděpodobně v Texasu. Stejný stát se stane domovem nové startovací dráhy pro vesmírné rakety jeho společnosti SpaceX.

Skeče k projektu „páté dimenze dopravy“ Hyperloop podnikatele Elona Muska
foto: Elon Musk

Elon Musk, šéf automobilky Tesla Motors a společnosti SpaceX, se poprvé o projektu Hyperloop zmínil už v roce 2012. Jde o nový způsob přepravy na střední vzdálenost. V tubusu postaveném na pylonech je snížený tlak, který umožňuje dopravním kapslím rychlý pohyb (téměř rychlostí zvuku) na tenkém vzduchovém polštáři.

Koncem roku 2013 publikoval Musk předběžný konceptuální dokument, ve kterém svůj nápad nastínil podrobněji. A dal jej k dispozici zcela volně. Od té doby se například dala dohromady parta snílků, která chce rychlodráhu Hyperloop skutečně vybudovat.

Magazín Forbes však už dříve spekuloval, že Elon Musk testovací dráhu pro Hyperloop postaví. A měl pravdu, což Musk aktuálně potvrdil. V dalším tweetu pak dodal, že by souběžně mohla fungovat jakási obdoba soutěže Formula SAE pro studenty, kteří by navrhovali dopravní kapsle.

6 Comments on “Elon Musk postaví testovací dráhu Hyperloop, nejspíš v Texasu”

Napsat komentář