Honda EV-STER míří do výroby

Jan Horčík - 16 Prosinec 2011

nabídnul spoustu zajímavého. Kromě jiného i několik studií Honda včetně elektrického roadsteru Honda EV-STER. Německý magazín Auto motor und Sport přichází s informací, že auto skutečně půjde do výroby, a to už příští rok.auto elektromobil Honda EV-STER small sports

Elektromobil Honda EV-STER je překvapivě malé auto, dlouhé pouze 3,56 metru - podobně jako třeba
foto: Honda

Elektromobil Honda EV-STER nabídne dojezd 160 km. Kromě této verze ale přijde na trh 2012/2013 s největší pravděpodobností také klasická benzinová verze. Honda se rozhodla, že do tří let bude automobilkou s nejnižší spotřebou na trhu a EV-STER je jednou z cest.

Příští rok přijde na trh do Japonska a USA elektromobil Honda Jazz/, v roce 2013 pak má následovat ještě Honda Accord plug-in hybrid. Nějakou zajímavou alternativu má schovanou také na .

Honda už v nedávno minulosti sportovní auto na alternativní pohon uvedla – hybrid Honda CR-Z (viz. náš test). Ten sice nabízí příjemné svezení, ale výsledkem není ani vyloženě sportovní zážitek, ani šetrný provoz. EV-STER by to mohl změnit, zejména v elektrické verzi.

Zpět na HybridPřidat komentář

VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil