První elektromobil Citroen C-Zero v rukou soukromého zákazníka

Minulý týden proběhlo v dealerství ve Dvoře Králové předání prvního do rukou soukromého zákazníka, pana Oldřicha Hromádka. Ten se stává prvním českým soukromým vlastníkem Citroënu C-Zero, se 100 % elektrickým pohonem.   

foto: Citroen
Jak se vůbec soukromá osoba dostane k nápadu pořídit si elektromobil? “A čím jiným bych měl jezdit? Mám u Hostinného a každý den se musím dopravovat z , kde bydlím, do práce. byl pro mne jasnou volbou”, říká spokojený nadšenec pan Hromádko.

“Jsem zastáncem zodpovědného přístupu k ekologii, navíc velký fanda elektromobilů. Věřím, že jsou reálná budoucnost, tak do deseti let je budeme běžně vídat na silnicích. Jenom škoda, že u nás neexistuje žádná podpora státu. V jsou dotace na pořízení elektromobilu I 65%, u nás jen možnost odečíst si .”, dodává Hromádko.

Oldřich Hromádko se také chystá s přáteli podnikajícími ve stejném oboru k vybudování dobíjecích zásuvek pro elektroauta na každé vodní elektrárně.

Dealerství AC BOOM se snaží elektromobily nabídnout např. i do slavné ZOO Dvůr Králové, jejž ředitelka, paní Dana Holečková, si vůz také vyzkoušela a ocenila jeho kvality. Do současné doby společnost Citroën prodala elektromobily Citroën C-Zero již několika významným českým firmám, jako např. , LeasPlan, RWE, , , a další.

Citroën C-Zéro, který je na trhu od září 2010, splňuje potřeby mnoha podniků, které se snaží aktivně přistupovat k otázce trvale udržitelného rozvoje a hledají mobilní řešení šetrná k životnímu prostředí. Vůz Citroën C-Zéro tyto požadavky v mnoha směrech splňuje!

Jde o vůz se 100 % elektrickým pohonem, který byl zkoncipován tak, aby usnadnil pohyb po městě. Nabízí čtyři místa a výbavu na úrovni standardu svého segmentu, rychle se nabíjí a jeho dojezd 150 km stačí na pokrytí každodenních cest.

tisková zpráva

3 Comments on “První elektromobil Citroen C-Zero v rukou soukromého zákazníka”

    1. Gratulovat jistě,je to
      Gratulovat jistě,je to stale odvaha,ale i snaha nezaspat vyvoj.kolik možnych nasledovniku pana Hromadky se najde mezi ekologickymi majiteli a provozovateli fotovoltaiky.-Jak pravi klasik,ODVAŽNEMU ŠTĚSTI PŘEJE.Doufam,že se po ročnim provozu a zkušenostech pan Hromadka pochlubi s praktickym hodnocenim a zkušenostmi,ono přecejen je něco jineho reklamni masirovani,a prakticka zkušenost.

Napsat komentář