Garia – luxusní golfový vozík

Ženevský autosalon nemusí být pouze přehlídkou nejnovějších silničních korábů. Dánská společnost Garia je známým výrobcem golfových vozíků. Ale ne jen tak ledajakých. Golfové vozíky skandinávské značky patří mezi to nejlepší, co si golfista nejen typu Tigera Woodse může přát.  

golfový vozík Garia golfový vozík Garia golfový vozík Garia


Garia představuje luxus na čtyřech malých kolech. Malé elektrické vozítko se chlubí elektromotorem od firmy, která pro Ducati vyrábí převodovky. Hliníkové profily zase dělá firma dodávající stejné součástky také pro Aston Martin, Jaguar a Volvo. Celý golfový vozík nakonec vyrobí finská továrna Valmet Automotive, kde se vyrábějí vozy Fisker Karma, Porsche Cayman a Porsche Boxster. Jedním ze spoluotců vozíku Garia je otec malých automobilů Mini, Dr. Heinrich Petra, který se kvůli tomu dal dohromady s dvojicí Søren Bak Hansen a Anders Lynge Kristensen.

Elektrický vozík má zabudovanou ledničku (výrobce dodává stejné pro Bentley nebo Maybach) a na webu Garia si můžete vybrat barvu podle své libosti. Dokonce si můžete vybrat mezi 10″ a 12″ koly. Design golfového vozíku sledující oblé křivky navrhl dánský designér Anders Lynge. Ve Spojených státech by mělo být Garia provozovat i na běžných silnicích, čímž by mohl docela dobře posloužit jako elektromobil. Cena je stanovena na 17 499 dolar nebo 13 999 euro.

Tři komentáře u “Garia – luxusní golfový vozík”

  1. Podľa našich predpisov
    Podľa našich predpisov elektromobil na verejných komunikáciách by nemal narušovať plynulosť premávky.
    Neviem, ako môže takéto vozidlo niekto pustiť na verejné komunikácie + aká je bezpečnosť posádky pri takomto vozidle?
    Skrátka nič proti, ale takéto vozidlo nepatrí na verejné cesty.

Napsat komentář