Ford má v USA s novými hybridy C-MAX úspěch

Ford se může radovat. Nové hybridní vozy Hybrid a Ford C-MAX Energi se pevně uchytily v žebříčku nejprodávanějších alternativ v . Prodávají se 3x rychleji, než v roce 2000 tehdy uváděné novinky Toyota Prius a Honda .

Ford C-MAX Hybrid a Energi se hned po svém uvedení stávají důležitými hráči na americkém trhu s alternativami
foto: Ford

Ford C-MAX se stal nejrychleji prodávaným hybridním autem v USA po uvedení na trh. Během prvních dvou měsíců, října a listopadu, se prodalo celkem 8030 těchto aut.

Pro srovnání, až dosud tenhle rekord držela Toyota , které se během května a června 2006 prodalo 7300 kusů.

Během listopadu se prodalo 4848 kusů hybridů C-MAX, tedy Energi a Hybrid. Celkem má už automobilka na kontě 8999 prodaných vozů. Během prosince se očekávájí další tučné prodeje, takže se nejspíš podaří překonat rekord modelů Toyota Prius a Honda Insight z roku 2000, který činí 9350 aut.

Dealeři Fordu údajně zaznamenávají velmi pozitivní reakci na hybridní C-MAXy. Bezesporu těží i z toho, že dodnes si spousta Američanů z ideologických/patriotských důvodů odmítá kupovat zahraniční, především japonská, auta.

Ford C-Max Hybrid Ford C-Max Hybrid Ford C-Max Hybrid

V okamžiku, kdy zajímavý a cenově dostupný hybrid vyrábí i americká automobilka už pro ně není problém do této technologie investovat. Prius a potažmo celá Toyota má tedy ve Fordu v USA zcela zásadního konkurenta.

Jako hlavní důvod nákupu hybridu Ford uvádějí zákazníci spotřebu. Ani USA se nevyhnulo zvyšování ceny benzinu a spotřeba je tak dnes něco, na co hledí prakticky každý kdo kupuje nové auto.

Ford C-MAX Hybrid v tomto ohledu zaujme na první pohled: podle webu fuelly.com, který plní lidé svými vlastními informacemi o tankování a ujetých kilometrech, je průměrná spotřeba 45 aut na 145 600 ujetých km kolem 5,9 l/100 km.

V případě modelu Ford C-MAX Energi je to 4,3 l/100 km, nicméně v databázi jsou zatím pouze dvě auta.

tisková zpráva

Dva komentáře u “Ford má v USA s novými hybridy C-MAX úspěch”

Napsat komentář