Elektromobily Pininfarina B0 Bluecar a Subaru Stella jdou do výroby

Jen pár hodin poté, co ohlásilo spuštění výroby elektromobilu , přispěchali s podobnou zprávou také další automobilky. Předně je to , která má připravený malý městský s dojezdem kolem 90 km a max. rychlostí 100 km/h. To je výrazně méně než i MiEV. Stella EV se dokáže dobít na 80% během 15 minut, plně pak za pět hodin ze standardní 220V zásuvky. Cena elektromobilu je stanovena na 4,7 mil. jen (zhruba 48 000 dolarů, tedy asi 912 000 Kč). Podobně jako Mitsubishi však mohou japonští zákazníci žádat o slevy na dani a dotace v celkové výši až 1,38 mil. jenů (asi 300 000 Kč). Letos chce Subaru vyrobit pouze 170 kusů svého elektromobilu a postupně výrobu navyšovat podle poptávky. Otázkou je, kdo by chtěl Stellu, když Mitsubishi je levnější a lepší?! Však také Subaru prozatím narozdíl od třech diamantů nemá plány na vývoz elektromobilu z .  

Subaru Stella EV Subaru Stella EV Subaru Stella EV


Úplně jinak jsou na tom italská a francouzský výrobce baterií , kteří společně před časem představili na i elektromobil později přejmenovaný na Bluecar. Nádherné malé autíčko se už údajně klube ze výrobních linek a společnosti přijímají předobjednávky.

Prozatím chtějí taktéž vyrábět jen omezené množství, postupně chtějí výrobu navyšovat až na úctyhodných 60 000 kusů ročně v roce 2015. O pohon elektromobilu se stará , šťávu dodává také regenerativní brzdění a na střeše. Maximální rychlost je 130 km/h, dojezd údajně kolem 200 km. Předobjednávky se prozatím týkají pouze pronájmu automobilu, o prodeji nebo prodejní ceně, případně ceně za pronájem bohužel nemáme podrobnější informace.

UPDATE (9.6.2009, 12:47): přímo z Pininfariny jsme se dozvěděli, že pronájem bude stát 330 euro měsíčně s tím, že prodej se chystá, ale zatím nelze odhadnout cenu. Auto bude jinak dostupné v celé Evropské unii.

Bolloré Bluecar

Bolloré Bluecar Bolloré Bluecar Bolloré Bluecar

2 Comments on “Elektromobily Pininfarina B0 Bluecar a Subaru Stella jdou do výroby”

Napsat komentář