Výroba elektromobilu Mitsubishi i MiEV začala

V , konkrétně v továrně Okayama, rozjela automobilka výrobu svého sériového i MiEV. Je tedy první z velkých automobilek světa, která tak učinila.  

Mitsubishi i MiEV Mitsubishi i MiEV Mitsubishi i MiEV

Plán je během následujících měsíců postavit zhruba 2000 kusů a koncem roku navýšit tento počet na 5000 kusů za rok. První kousky nepůjdou ke koncovým spotřebitelům, nýbrž k velkým firemním zákazníkům. Dodávky mají začít už během letošnío července.

Koncoví zákazníci si počkají až do příštího dubna. Malý zádrhel však může představovat cena. je oceněn na ¥4 380 000 ($45 500 neboli asi 887 000 Kč!) bez daně a případných dotací. Ty v činí příjemných ¥1 390 000 (asi 300 000 Kč).

Podle nedávného průzkumu jsou Japonci ke koupi elektromobilu vcelku svolní, ale pouze do určité ceny – v přepočtu zhruba půl milionu korun.

7 Comments on “Výroba elektromobilu Mitsubishi i MiEV začala”

 1. Už aby to tu bylo. Hned ho
  Už aby to tu bylo. Hned ho kupuju. Zkousnu i vyšší cenu. Ale pozor, vláda nebude mít ráda tyto vozy a lidi jezdící v nich. Spotřební daň z benzínu plní spolehlivě státní kasu. Ono jak se rozjedou elektromobily, tak se zavede mýtné, které bude účtovat za každý ujetý kilometr. Popojedete na zahradě o pár metrů a systém vám to započítá. A představte si, že vláda vyhlásila šrotovné ale jen na vozy s benzínovým nebo naftovým motorem. Fandím japoncům. Jezdím v Hondě Jazz 🙂

 2. Všichni zájemci o
  Všichni zájemci o elektromobil, chopme se příležitosti a dejme najevo, že je o elektromobily zájem. Doporučuji napsat na mitsubishi-motors.cz dotaz zda se nechystá založení waiting listu pro uvedené vozidlo, nebo dotaz kdy bude uvedené vozidlo u nás v prodeji. Myslím, že první sériový výrobce Elektromobilů si zaslouží povzbudit ve své práci.

   1. Dotace by se sice hodila,
    Dotace by se sice hodila, ale v první řadě musí být co dotovat. Jakmile bude jakýkoli sériově vyráběný elektromobil k dispozici a nepůjde na odbyt kvůli ceně, pak je na řadě dotace. Jsem přesvědčen, že na „i MiEV“ se bude dělat pořadník i bez dotací.

  1. Obávám se, že to co
   Obávám se, že to co sníží cenu elektromobilů bude až vznik konkurence. Sériová výroba pouze zajistí dostupnost pro více zájemců. Ostatně proč by výrobce snižoval cenu když nestíhá uspokojit poptávku. Mimo jiné cena je i pro mne akceptovatelná, jen abych se dožil než se začne dovážet do ČR.

   1. Trefný poznatek, viz.
    Trefný poznatek, viz. situace kolem např. i jejího . Nicméně konkurence, i když začínající, tu je. Téměř současně ohlásilo výrobu také , více zítra, a italská . Spekuluje se, že by mohl být v Evropě už příští/přespříští rok a snad i na našem trhu existují firmy, které by mohly mít zájem jej dovézt.

Napsat komentář