Elektrický superbike Mission R připraven ke startu

Mission R elektromotorka

Nejnovější elektrický přírůstek do rodiny s jednoduchým názvem , se představil 17. prosince na Long Beach International Motorcycle Show. Společnost ze tak představila svůj už druhý funkční prototyp závodní elektrické motorky. Vážně tak aspiruje na vítězství v letošním závodě TTXGP.   

galerie: Mission R
Mission R Mission R Mission R

Na začátku všeho byla trojice nadšených konstruktérů. Forrest North, Edward West a Mason Cabot se rozhodli zřídit si vlastní podnik a zabývat se přestavbou klasických na elektrické. Hned první přestavba superbiku Ducati 900ss na elektrickou verzi dopadla úspěšně a měla vynikající ohlasy. Proto se společnost rozhodla pustit do výroby vlastního s názvem Mission One Electric Superbike.

Té se podařilo poměrně úspěšně umístit ve výše zmíněném závodě (4. místo v kategorii Pro). A navíc získat pro Mission Motors primát nejrychlejší na světě, když na slavné solné planině dosáhla rychlost 257,7 km/h. V případě zájmu si můžete tento elektrický skvost předobjednat za 69 000 dolarů.

Nyní však již přejděme k samotné Mission R, která má ambice přeskočit v žebříčku nejrychlejších elektrických motorek svou starší sestru. Zajistit by to měl kapalinou chlazený, asynchronní třífázový s výkonem 141 koní, točivým momentem 156 Nm při 0 – 6400 ot./min a maximální rychlostí 256 km/h. Hmotnost motorky je 247,2 kg.

Energii mu bude dodávat 14,4kWh a vznikající při brzdění. Dalšími lákadly tohoto výjimečného superbiku jsou wi-fi, 3G připojení a využití lehkých materiálů v karoserii.

TTXGP, první závod bezemisní motorek na světě, odstartoval 12. června 2009 na okruhu Isle of Man. Za jeho vznikem stál Institut strojírenství a technologií, IET a především Azhar Hussain, podnikatel a nadšenec. Prvním vítězem soutěže se stala elektrická motorka ze stáje Agni Motors, na kterém se představil jezdec Rob Barber.

tisková zpráva

Napsat komentář