Vítězem TTxGP je Rob Barber

Dne 12. června se uskutečnil první závod TTxGP, neboli závody elektrických motorek. Isle of Man, slavný britský okruh, se tak stal domovem historicky prvního závodu elektromotorek na světě posvěceném mezinárodní motocyklovou federací (FIM). Vítězem závodu v kategorii profesionálů se stal Rob Barber z týmu AGNI X01. Dojel závod za 25:53:50 při průměrné rychlosti 140 km/h. Jeho strojem byla předělaná Suzuki GSXR 600 z roku 2007 se dvěma elektromotory Agni 95 a lithium-polymerovou baterií Kokam. Na druhém místě závodu skončil Thomas Schoenfelder z týmu XXL Racing Team a na třetím Mark Buckley z týmu Brammo, čtvrtý dojel Thomas Montano z týmu Mission Motors. Celý závod nepříjemně poznamenala smrt zkušeného 55letého závodníka Johna Crellina. Přesné okolnosti smrti dosud nebyly odhaleny, nicméně nejspíš šlo o nehodu.