Nahá krása – elektromotorka Mission R

, mladá americká společnost vyvíjející , se nebojí ukázat co je „uvnitř“. Svou představila už před časem. Teď odhalila některé unikátní inovace a designové postupy, které při jejím návrhu využila.   

galerie: Mission R
Mission R Mission R Mission R

Mission R je elektrický svými rozměry odpovídající klasickému benzinovému s objemem 600 ccm. Do těchto rozměrů konstruktéři Mission Motors vměstnali pohonný systém MissionEVT o výkonu 141 koní a 14kWh baterii.

Aby něčeho takového bylo možné dosáhnout, najmula firma světoznámého konstruktéra Jamese Parkera. Ten podle vlastních slov při návrhu nové elektrické motorky zkombinoval tři základní designové elementy: komponenty, geometrie a „balíčky“ („packages“).

Geometrie jsou prostorové vztahy, rozměry a cesty pohybu jednotlivých součástí. „Balíčky“ jsou pak prostory do kterých se musí komponenty a geometrie přesně vejít. To znamená, že sem spadají pojmy jako ergonomie, naklápění, aerodynamika.

Parker upozorňuje, že při návrhu elektromotorky musí být geometrie i balíčky v podstatě totožné s klasickou . Zásadně odlišné jsou však komponenty. Je proto nutné celou motorku zásadně a znovu od začátku promyslet.

ridemission.com

One Comment on “Nahá krása – elektromotorka Mission R”

Napsat komentář