Bosch ukázal robotický elektromobil Tesla Model S

Jan Horčík - 01 Červen 2015

Bosch patří mezi světově největší dodavatele komponent pro automobilový průmysl. V novém videu představuje své nápady týkající se robotického řízení aut.auto elektromobil Tesla Model S robotické řízení auto Bosch

Bosch je dodavatelem pro světové automobilky, ne však výrobcem. Přesto se rozhodl prezentovat svou představu o robotických autech nejbližší budoucnosti na "CGI heavy" videu s elektromobilem Tesla Model S v hlavní roli.
foto: Bosch

Robotická auta dnes ukazuje kde kdo. Šéf Nissanu potvrdil robotická auta do roku 2020. Pracují na nich také Audi, Google, Volvo, Apple, Delphi a další. Všimněte si, že často vůbec nejde o automobilky.

Video neukazuje nijak revoluční nápady, ale spíš ukazuje jak by robotické řízení vozů v nejbližších pěti letech skutečně mohlo v praxi vypadat. A navíc dělá reklamu zdarma americké automobilce Tesla Motors a jejím elektromobilům.

Ta samotná už ale funkce robotického/autonomního řízení do svých aut připravuje. Jmenují se souhrnně "Autopilot" a měly by umožnit elektromobilů Model S a pohybovat se zcela autonomně minimálně po dálnicích, podobně jak je naznačeno ve videu.

Bosch
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Automobilky vesměs nejsou autory moderních technologií. Většina chytrého vybavení v dnešních autech pochází od dodavatelů právě jako Bosch, Continental, Delphi, Mobileye, Freescale, Elektrobit apod.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Když se to tak vezme, tak automobilky jsou jen lepiči komponent někoho jiného dohromady.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil