Better Place zkusí výměnu baterií pro elektrotaxi v San Francisku

Oblast , tedy kolem měst a , se chce stát „hlavním městem v USA“. Společnost začne nyní v oblasti výměnu baterií v .   

Během následujících tří let vybuduje Project Better Place v oblasti Bay Area celkem čtyři v elektromobilech. Jejich hlavním účelem bude měnit ve flotile elektrických taxi. „Elektrické taxíky jsou branou k čistým městům,“ píše se v tiskové zprávě.

Celý program bude rozvíjen ve spolupráci s místními taxi firmami, státními úřady, organizacemi bojujícími za podporu elektromobility a dalšími obchodními organizacemi. Prvními zeměmi, kde Better Place spustí výměnu baterií na komerční bázi, budou však a . A to už koncem roku . V té době začne firma rozvíjet také v .

Better Place prosazuje stanice pro výměnu baterií z toho důvodu, že se jedná o velmi rychlý způsob „dotankování“ elektřiny do elektromobilu. Výměna baterie ve stanici trvá maximálně pět minut, tedy prakticky stejně jako čerpání paliva u benzinové stanice. tím zásadně zvyšují svůj , a tím i použitelnost.

Vynikající využití má tato technika právě u vozů , a podobně, kdy jsou neustále v pohybu po městském prostředí. Ze strany má však tento koncept prozatím oficiální podporu pouze u .

tisková zpráva

6 komentářů u “Better Place zkusí výměnu baterií pro elektrotaxi v San Francisku”

    1. No myslim, ze to bude dost
     No myslim, ze to bude dost drahe. Aspon ze zacatku ukrunte drahe. Bud by se dala poridit stanice od Better Place, ktera se tvari univerzalne, takze to jednoduchy mechanismus nebude – musi umet obslouzit vse, co na ni vjede. Nebo se musi vymyslet vlastni reseni. A to taky neco stoji. Vzhledem k tomu, ze autobus bude potrebovat menit celkem casto, tak tam bude treba mit bud poradny prikon nebo vice baterii. Neumim si to proste na konecnych zastavkach predstavit. Ale velice rad se budu plest a nejaky dopravni podnik me mile prekvapi :o) Nedelam si ovsem iluze, ze bych neco takoveho treba u nas v Ostrave nekdy videl…

      1. Jo, jeden uz tu pry beha…
       Jo, jeden uz tu pry beha… zrovna kdyz jsem prestal MHD pouzivat :o) Ale na svoji lince se moc nezapoti, pokud mam informace spravne. Rozhodne se s nim ale hodlam svezt. Nove trolejbusy jsou celkem rychle a tiche strely, tak jsem zvedav, jak to bude svihat bus, kdyz ho zadne ksandy neomezuji…

Napsat komentář