Autosalon Ženeva: ArtegaSE – evropský Tesla Roadster

Dozvuky letošního nás nejspíš budou provázat ještě delší dobu. Tím aktuálním je elektrické ArtegaSE, které se chce postavit zavedenému sportovnímu .   

ArtegaSE je sportovní založené na modelu ArtegaGT. To navrhnul , tedy člověk stojící za automobilkou , která v současné době rozjíždí ve výrobu . Kromě toho se Fisker účastnil také vývoje Tesla Roadster.

galerie: ArtegaSE (11 obrázků)
ArtegaSE ArtegaSE ArtegaSE

Elektrický sporťák ArtegaSE je postaven na hliníkovém rámu doplněném polyuretanovým, uhlíkovými vlákny tvzeným šasi. Hmotnost je rozložena v poměru 57/43, stejně jako u originálu, a to napříč skutečnosti, že celková hmotnost stoupla o 115 kg.

Z 0 na 100 km/h zrychlí sporťák během 4,3 sekundy díky výkonu 187,7 koní na každém zadním kole. Maximální rychlost je omezena 250 km/h. O energii se stará 37kWh lithium-polymerová baterie.

Dojezd sporťáku by měl být 300 km, nicméně pravděpodobněji vám při běžné jízdě vystačí na zhruba 200 km.

Malá německá automobilka Artega Automobil GmbH & Co. KG chce s výrobou elektrického sporťáku začít už letos v dubnu. Za rok stihne ručně sestavit celkem 500 vozů. Pokud se tedy najde dostatek zákazníků ochotných utratit za 150 000 euro.

Napsat komentář