V Michiganu vyrostlo falešné město pro robotická auta

Jan Horčík - 29 Červenec 2015

Robotická auta jsou další "buzzword" vibrující automobilovým průmyslem. Místo lidí budou do deseti let řídit roboti, neboli software. V Michiganu kvůli tomu postavili i falešné město.auto falešné město pro robotická auta

Michigan má vlastní testovací město pro robotická auta - Mcity
foto: University of Michigan

O vývoj robotických aut se dnes zajímá snad opravdu každý. Robotická auta má Google, vyvíjí je ale také Apple, NASA, Nissan, soukromé dodavatelské společnosti typu Bosch či Delphi a pochopitelně i velké evropské automobilky jako Daimler, Volkswagen a další.

Tím, kdo zaspal, jsou naopak tradiční americké automobilky - Ford, GM, Chrysler (dnes už Fiat-Chrysler) se sídlem v Detroitu, Michiganu. Konzervativní korporace absolutně nezvládají, jak už to tak bývá, nástup nových technologií.

Tamní Michiganská univerzita se nicméně alespoň nějak snaží náskok ostatních dohnat. V rámci "Mobility Transformation Center" tam totiž vzniklo tzv. "Mcity". Na 32 akrech vyrostlo falešné město, které slouží pro testování technologií robotických/inteligentních aut.

Uvnitř města se nachází několik mil dvou-, tří- i čtyřpruhových silnic. Pochopitelně tu najdeme i křižovatky, značky, semafory, prostě veškeré náležitostí běžné městské silniční infrastruktury.

Do projektu pochopitelně investovaly nemalé peníze právě automobilky jako GM, Ford nebo Honda a Nissan. Část nákladů pokrylo také americké ministerstvo dopravy nebo Delphi.

Cílem je vyzkoušet v něm to, co v běžném městě nemůžete. Třeba když značky začáráte sprejem. Nebo se na silnici znenadání objeví překážka - třeba spadlý sloup, vypadlý náklad a podobně.

auto falešné město pro robotická auta

Mcity má všechno, co najdeme i v běžném americkém městě.
foto: University of Michigan

Jenže není trochu pozdě začínat na speciálně postavené testovací dráze, když třeba robotická auta Google už mají naježděny miliony mil v reálném provozu?

Wired
 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pěkný to další potěmkin.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

dolezita informacia !

androidportal.zoznam.sk/2015/07/elektromobil-youxia-x-tesla-konkurencia/

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

to este len bude roboticka jazda, ked roboticke auta pustia v zime pocas spicky do bratislavskych ulic a dialnicu D1 smerom na Senec. a ta velka diera v ceste po prepadnutom poklope, eeeej to za nasich mladych cias inakvejsie fajnovosti boli:

to mam riadenie vozidla zverit tomuto ? youtu.be/g0TaYhjpOfo

Obrázek uživatele Aas

ty nemusis

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlineKariéra EVC Group