Peugeot a Citroën podporují vzdělávaní, chtějí robotická auta

MINES ParisTech, nejvýznamnější vysoká škola ve Francii z hlediska objemu smluvního výzkumu, oznámila vytvoření nové katedry pro mezinárodní výzkum v automobilovém a leteckém odvětví. Na jejím založení se podílí průmyslové podniky Valeo, PSA Peugeot Citroën a Safran.

Robotická auta dnes slibuje prakticky každá automobilka, včetně například Nissanu
foto: Nissan

MINES ParisTech oznamuje vytvoření katedry pro mezinárodní výzkum automatizovaného řízení, na jejímž založení se podílí společnosti Valeo, PSA Peugeot Citroën a Safran

Katedra pojmenovaná „Conduite automatisée – Drive for You“ spojí týmy robotnického centra MINES ParisTech a mezinárodní akademické partnery: Shanghai Jiao Tong University (Čína), University of California, Berkeley (USA) a technologický institut École Polytechnique Fédérale de Lausanne (Švýcarsko).

Provoz katedry bude financovat nadace Fondation MINES ParisTech, do níž průmyslové podniky vložily 3,7 milionů EUR. Katedra bude po dobu pěti let pracovat na otázkách automatizovaného řízení. Jejím cílem bude:

• rozšíření znalostí o automaticky řízených vozech;
• vývoj inteligentních palubních systémů;
• testování vozů s automatickým řízením na 3 kontinentech (Asie, USA, Evropa).

„Katedra je logickým pokračováním práce, které se Robotické centrum MINES ParisTech věnuje ve spolupráci s klíčovými průmyslovými subjekty již více než 20 let. Centrum se zabývá takovými tématy, jako jsou inteligentní automobily, řízení, virtuální realita, umělá inteligence, mobilní robotika a logistika,“ uvedl Arnaud de la Fortelle, ředitel Robotnického centra MINES ParisTech a vedoucí katedry „Conduite automatisée – Drive for You“.

„Vytvoření této katedry, které je výrazem důvěry našich průmyslových a akademických partnerů, vysílá výrazný signál o uznání kvality výzkumu MINES ParisTech a jejího Robotnického centra v oblasti automobilového odvětví,“ prohlásil ředitel školy MINES ParisTech Romain Soubeyran.

„Tato katedra je dokonale v souladu s inovační strategií skupiny Valeo, neboť intuitivní řízení je jedno z klíčových témat, kterým se věnujeme. Tato spolupráce mezi předními výrobci a akademickými institucemi urychlí vývoj automatizovaného řízení,“ dodal generální ředitel skupiny Vaelo Jacques Aschenbroich.

„Partnerství mezi PSA Peugeot Citroën, Mines ParisTech a skupinami Valeo a Safran poskytne výjimečné podmínky pro akceleraci výzkumu znalostí v oblasti automatizovaného řízení na mezinárodní úrovni. Skupina PSA Peugeot Citroën podporou této katedry znovu potvrdila svou ambici vyvíjet vozy s automatickým řízením, což odpovídá budoucímu způsobu využití automobilů,“ prohlásil ředitel výzkumu a vývoje PSA Peugeot Citroën Gilles Le Borgne.

„Safran věří ve vzájemné propojení technologií leteckého a automobilového odvětví. Automatizované systémy pro řízení pozemních vozidel budoucnosti a systémy pro bezpilotní letadla v civilních odvětvích řeší společné problémy, k jejichž urychlenému vývoji katedra přispěje,“ uvedl výkonný ředitel skupiny Safran Jean-Paul Herteman.

tisková zpráva

Napsat komentář