Softwarový update pro Nissan Leaf: vyšší dojezd, zlepšené nabíjení

Jan Horčík - 19 Červen 2013

Zvykejme si. Už nejen naše počítače a mobily budou dostávat pravidelné updaty. Teď jsou na řadě auta. Tesla svůj elektromobil Model S updatuje pravidelně a s velkým úspěchem. Aktuálně své elektrické auto Leaf vylepšil také Nissan.auto elektromobil Nissan Leaf softwarový update

Softwarový update pro Nissan Leaf (2011, 2012) přináší vyšší dojezd, zlepšené ukazatele dojezdu a stabvu baterie, a také lepší kompatibilitu s dobíjecími stanicemi v USA
foto: Nissan

Softwarový update pro Nissan Leaf se týká americké verze a modelových roků 2011 a 2012, tedy pomyslné první generace elektromobilu. Narozdíl od elektromobilu Tesla Model S není možné auto updatovat vzdáleně, ale každý majitel musí přijet ke svému dealerovi.

Nový update zavádí do starého modelu stejný software pro management baterie, jaký využívá nová druhá generace Leafu vyráběná již lokálně v USA a Evropě.

Podle informací od řady uživatelů, kteří update do teailu probírají na diskusních fórech, se dočkali nejen lepšího odhadu dojezdové vzdálenosti, přesnějšího zobrazení zbývající kapacity baterie, ale především zhruba o 8 km delšího dojezdu!

Zpět na HybridPřidat komentář

Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol