Tesco podpoří elektromobilitu

Jan Horčík - 31 Leden 2011

Tesco otevře 10. února v Jaroměři první ekologicky šetrný hypermarket s nulovou uhlíkovou stopou v kontinentální Evropě. Jde o rozsáhlou snahu snižovat uhlíkovou stopu svých obchodů. Na parkovišti budou časem k dispozici pro .   
elektromobily Tesco ekologický hypermarket Jaroměř

Dobíjecí stanice pro vybuduje Tesco ve spolupráci s . Samotný hypermarket je nicméně výjimečně umístěn v centru města tak, aby lidé mohli chodit nakupovat pěšky, případně .

Nový obchod v Jaroměři je pouze jedním ze tří ekologických obchodů Tesco na celém světě. První byl otevřen minulý rok ve Velké Británii, další bude otevřen v Thajsku.

Jde o energeticky soběstačnou využívající . Ale nás bude tentokrát zájímat především oblast dopravy. Čím dál chce Tesco snižovat svou uhlíkovou stopu?

Už koncem minulého roku začalo zkušebně zavádět (). V pilotní fázi byla do provozu zavedena tři auta v , která zásobují kromě prodejen Tesco Expres i OD Národní.

Na tiskové konferenci k otevření nového eko-hypermarketu v Jaroměři padl i dotaz na využití . Tesco podle svých zástupců tuto možnost testovalo, ale neosvědčila se.

Čerstvé je totiž nutné dopravovat velmi rychle. Proto se dopravní manažeři Tesco snaží alespoň o to, aby nikdy nejezdily naprázdno.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Když mají kogenerační jednotku,tak mají nulovou uhlíkovu stopu jo?Dobrý blábol,co v ní pálí?Zbytky co neprodají?Výměšky zaměstnanců?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pouze marketingový tah, který s ekologií nemá nic společného. Nulová uhlíková stopa je sice hezký argument, ale zajímalo by mě více detailů, jako jak mají řešené chlazení v mrazácích, z jaké dálky vozili stavební materiál a podobně. To se, ale asi nedozvíme. Větší problém z hlediska ekologie vidím v dovozu levných "kvalitních" potravin, které tyto supermarkety nabízejí. Radši nakupuji na trzích potraviny, které mají za sebou několik desítek kilometrů dlouhou cestu a chutnají jak mají. A dobíjení skútru? Na trzích je zásuvek víc než na kdejakém parkovišti :o)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

soběstačnou řeostavbu = dřevostavbu

Obrázek uživatele Petr Soukup

Díky za upozornění, opraveno :o)

Už se těším, až budu svého scootera dobíjet u Tesca v Táboře a možná že časem i služebního, viz odkaz :-)

http://www.youtube.com/watch?v=UnkgZKkqnrc

Jinak určitě krok správným směrem...

---

Miroslav Ryba <")))><

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

dufam ze uz doriesili aj parkovanie pre bicykle na normalnych stojanoch kde sa daju zamknut a by to clovek nemusel zamykat o znacku

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nikdy jsem Tesco moc rád neměl, ale pomalu začínám měnit názor :-). Ještě udělat krok ve směru šetření půdy a jsem spokojen.


e-stationSleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto LiveVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol