Audi E1 - elektromobil z Bratislavy

Jan Horčík - 05 Květen 2009

Německý magazín Auto Bild uložil svým grafikům další zatěžkávací zkoušku. Dostali za úkol vyrobit obrázek modelu Audi E1. Půjde o elektromobil postavený na podvozku konceptu Volkswagen Up! Jako takový by se tedy s největší pravděpodobností měl vyrábět na Slovensku, v bratislavské továrně Volkswagen spolu s odvozeninami prodávanými jako Škoda a Seat. Značka Audi tak zabrouzdá do zcela nových vod, elektromobil E1 bude ještě menší než model Audi A1 založený na modelu Volkswagen Polo. Do prodeje se Audi E1 má dostat v roce 2011, následovat pak bude celý zástup modelů s písmenem E v názvu. Kromě čistě elektrické verze nabídne Audi ještě několik dalších verzí E1 s různými benzinovými a dieselovými motory. Jistý je 600ccm dvouválec s emisemi po 100 g/km a spotřebou kolem 2,5 l/100 km. Uvažuje se údajně také o 1,2l tříválci. Elektromobil využije lehounkých lithium-polymerových baterií a elektromotoru pohánějícího přední nápravu. Malé vozítko bude ideální do města, podobně jako třeba Toyota iQ. Z 0 na 100 km/h zvládne zrychlit během 10 sekund, na plné nabití ujede až 160 km. Cena se má pohybovat kolem 12 000 liber, tedy asi 360 000 Kč, což postaví vůz do přímé konkurence s modely Smart ForTwo či chystaným hybridním Fiatem 500. V Británii pak navíc budou mít spotřebitelé možnost získat na tento elektromobil dotaci až 5000 liber (150 000 Kč).
Audi E1

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ja by som Vás poprosil, keby ste mi mohli objasniť určité veci. Na začiatku je písané "magazín Auto Bild uložil svým grafikům další zatěžkávací zkoušku... vyrobit obrázek modelu Audi E1 "

Čiže ide len o štúdiu? Alebo existuje reálny plán od Audi vyrábať takýto elektromobil, len sa nepozná presná jeho podoba a tú "predpovedali" grafici z autobild? ďakujem

Obrázek uživatele Jan Horčík

Přesně tak, existují reálné plány Audi vyrábět takovýto elektromobil, ale obrázek je pouze úvaha o tom jak by mohl vypadat podle Auto Bildu.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Myslím,. že už nejaký návrh na E1ku je, ale ešte nebol predstavený verejnosti. Autobild len zostrojil jej možnú podobu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nadhera, no prostě Audi...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zajímala by mě ta cena 360 000 Kč zda je za verzi elektro či fosílie ;o)V případě první možnosti bych se snad i dobrovolně zadlužil ;o)

Obrázek uživatele Jan Horčík

Podle všeho by mělo jít o cenu za elektrickou verzi.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.