Nissan přebírá Mitsubishi, přijdou nové elektromobily a plug-in hybridy?

Jan Horčík - 21 Říjen 2016

Aliance Renault-Nissan je dnes největším světovým prodejcem elektromobilů se skóre více než 350 000. Nyní se aliance rozrůstá o třetí automobilku Mitsubishi.Carlos Ghosn sedí už na třech židlích: vede Nissan, Renault i Mitsubishi

Carlos Ghosn sedí už na třech židlích: vede automobilky Nissan, Renault i Mitsubishi.
foto: motoroid.com

Nissan koupil kontrolní 34% podíl v japonské automobilce Mitsubishi za $2,3 mld. Partnerství Renault-Nissan-Mitsubishi se tak stává třetím největším výrobcem aut na světě za automobilkami Toyota a Volkswagen.

Všemu šéfuje Carlos Ghosn, velký zastánce elektromobility. Ten dokonce nedávno prohlásil něco ve smyslu "Podívejte, dřív se nám všichni smáli, a teď i největší automobilky prohlašují, že elektromobily jsou budoucnost."

Ghosn chce světu ukázat, že Mitsubishi Motors má větší potenciál, než co jsme zatím viděli. Podle Ghosna nové spojení nese jasné poselství. "Věříme v budoucnost a v hodnotu japonského automobilového průmyslu," řekl doslova.

Do už tak bohatého portfolia vyráběných elektrických aut: od nejprodávanějšího elektromobilu Nissan Leaf, přes elektrickou dodávku Nissan e-NV200 až po elektromobily Renault Zoe, Renault Kangoo Z.E. a Renault Twizy, přibude díky novému spojení také Mitsubishi i-MiEV a veleúspěšný Mitsubishi Outlander PHEV.

Ke stávajícím více než 350 000 prodaným autům do zásuvky si tak bude Aliance moct připočíst asi 44 000 za iMiEV a přes 112 000 za Outlander PHEV. Zcela zásadní roli pak bezesporu budou hrát v budoucnosti veškeré dosavadní zkušenosti a technologie.

Mitsubishi přišlo na trh s moderním elektromobilem jako první už v roce 2009. Plug-in hybrid Mitsubishi Outlander PHEV patří k nejprodávanějším na světě i přesto, že zatím pořád ještě nebyl uveden v . Všechno tohle ukrývá pro Alianci obrovské příležitosti do budoucna.

Nissan
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Alien5

http://www.tyden.cz/rubriky/auta/aktuality/tri-zidle-chybejici-delnici-a-pravidlo-stastneho-navratu_402635.html

---

Profesionální astronom. Česká astronomická společnost, http://udalosti.astronomy.cz/
BOINC : https://www.czechnationalteam.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

novinky.cz/auto/418361-svedsko-chce-v-cele-eu-zakazat-auta-na-spalovaci-motor.html

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Takže příští generace Peugeot I-on bude vlastně Renault.

Obrázek uživatele Kuk

OFF

Takže Evropská Unie jede v podvodném Dízlgejtu společně s podvodným VW. Všichni to věděli už od roku 2012 a nikdo nehnul ani prstem a nechali nás dál lokat zvýšené znečištení z naftovejch sračkometů. A proto nehnou prstem ani teď.
http://www.autorevue.cz/staty-eu-vedely-o-dieselgate-jeste-pred-odhalenim-skandalu-v-usa

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬


e-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?