Hybridní Chevrolet Volt bude vyrábět solární energie

Jan Horčík - 13 Květen 2011

Automobilka koncem minulého roku začala prodávat . Teď chystá pro svou továrnu , kde Volty vyrábí, důležité vylepšení. Připojí k ní 514kW solární elektrárnu.   
hybridní auta General Motors Chevrolet Volt plug-in vyjíždí showroomfoto:
Nová solární elektrárna bude dokončena ještě letos v létě a ročně ušetří továrně asi 15 000 dolarů na účtech za . , pravda, nepatří k nejslunnějším státům .

Přesto si od slibuje vedení výrazné úspory, protože je skombinuje s dalšími úspornými opatřeními - , automatickým vypínáním náročných zařízení atd. Celkové úspory by tak měly dosáhnout až 3 mil. dolarů na provozních nákladech.

Továrna GM samozřejmě není jediná, která využívá . V minulosti tento záměr ohlásila např. automobilka Seat (sídlící ve výrazně vhodnějším ).

Věděli jste, že první solární dálnice vyroste v Itálii?

General Motors
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nevim, ale nemaji v Americe senior pozice plat 10-15 000 dolaru mesicne?

Pisete "ročně ušetří továrně asi 15 000 dolarů na účtech za elektřinu", to mi zas tak moc neprijde.

V clanku se uvadi "s dalšími úspornými opatřeními - šetrným osvětlením, automatickým vypínáním náročných zařízení atd.", kde tedy opat jde hlavne o setreni elektrinou.

Jak tedy z puvodnich 15 000 rocne za elektrinu dosahnou "Celkové úspory by tak měly dosáhnout až 3 mil. dolarů na provozních nákladech." ?


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-station