Estonsko elektromobilu iMiEV příliš nevěří

Jan Horčík - 19 Září 2011

V březnu podepsala vláda dohodu s automobilkou . Vyměnila v ní 10 milionů emisních kreditů za 507 . Prozatím si však převzala pouze 336 . Tamní samosprávy, pro které jsou elektromobily určeny, se totiž bojí, že si iMiEV neporadí s tuhou severskou zimou.test elektromobil Peugeot iOn

Ani tuhá zima by elektromobilům Mitsubishi i MiEV/Peugeot iOn/Citroen C-Zero neměla činit vážnější problémy, vyjma zhruba pětinového poklesu dojezdu
foto: Hybrid.cz

Zástupkyně estonského ministerstva sociálních věcí Merle Ploompu sdělila novinám ERR, že ačkoliv mohly samosprávy zažádat až o tři , řada z nich požádala pouze o jeden nebo dva vozy.

První kolo žádostí skončilo před dvěma týdny. Další začně zase až na jaře. Dá se očekávat, že zájem již bude větší poté, co si zástupci samospráv elektrické auto osahají a zjistí, že ani tuhá zima mu nedělá problém - ačkoliv pravděpodobně sníží jeho dojezd.

Kromě výměny s Mitsubishi za emisní kredity je součástí dohody také státní dotace pro prvních soukromých 500 zájemců o nákup elektromobilu.

Navíc se Estonsko zavízalo vybudovat přibližně 50 po celé zemi do roku 2013.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mě by zajímaly výsledky na jaře. Kolik se jich hlavně v zimním období porouchalo, jak závažné poruchy to byly, kolik z nich se týkalo baterií, o kolik se snížil dojezd a jestli to nebylo tak málo, že by už elektromobil byl velmi omezujícím dopravním prostředkem. Tohle bude skutečný test.

Z vlastní zkušenosti vím,že důsledky zimy nejsou žádné , naopak ještě máte výhodu , že si odmrazíte okno před výjezdem,aniž byste "pustil motor". Jen dojezd se sníží .někdy i na polovinu , dle intenzity topení. Zde by byl na místě neekologický bufík.

---

ipekra

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

no dost blby pristup ked sa danovi poplatnici poskladaju na v zime celkovo nepouzitelne auta, dufam ze je tam moznost dorobit nezavisle kurenie na benzin/naftu aby to malo zmysel

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

to je pristup ako sa patri, nie ako v SR kde sme emisie predali nejakej firmicke v USC :-(


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil