Estonsko dostane 507 elektromobilů iMiEV

Estonská vláda si u objednala celkem 507 kusů . Jde o největší zakázku od začátku výroby tohoto elektrického auta. Mitsubishi zároveň podpoří rozšíření řad .   


Celá dodávka probíhá na základě tzv. Zeleného investičního schématu (Green Investment Scheme) pod záštitou . Dohoda zní tak, že Mitsubishi nakoupí 10 mil. a výměnou za to poskytne zmíněných 507 .

Součástí dohody je i to, že estonská vláda elektrická auta Mitsubishi i MiEV využije v oblasti veřejné služby, zlepší a nabídne spotřebitelům dotace na nákup od konce roku 2012.

Dobíjecí infrastruktura se zpočátku bude skládat z celkem 250 . Půjde o , které umožní dobít baterii až na 80 % kapacity během 30 minut. Stanice budou nainstalovány během letošního a příštího roku.

Všech 507 kusů iMiEV bude do Estonska dodáno ke konci fiskálního roku 2011. Samotné Estonsko si dalo za cíl dosáhnout 10% podílu využití energie z v oblasti dopravy. Výhodou je, že Estonsko má pouze 1,4 mil. obyvatel.

3 Comments on “Estonsko dostane 507 elektromobilů iMiEV”

  1. Nikdo ti nebrání v
    Nikdo ti nebrání v odstěhování se do Estonska.Ale v článku není nic psáno o tom komu budou takto nakoupená vozidla určena.V ČR jsou firmy které investují do nákupu elektrovozidel ke svým konkrétním činnostem.A o tom i Hybrid na svých stránkách informuje.A je též pravdou,že pokud chceme skoncovat se socialistickým myšlením a nastavováním ruky musíme také pro to něco udělat.A to nemám na mysli ideologično a politologično.

Napsat komentář