Autosalon Ženeva 2012: elektromobil Infiniti EMERG-E

Jan Horčík - 27 Únor 2012

Infiniti neuhlídalo před vypuknutím obrázky svého plug-in hybridu EMERG-E. Na internet se tak dostaly renderingy elektrického sportovního auta, které má být technologickým skvostem značky Infiniti.auto plug-in hybrid Infiniti EMERG-E

Čisté sportovní linie na venek, uvnitř šetrný pohonný systém založený na elektřině
foto: Infiniti

Elektrický sporťák Infiniti EMERG-E staví na značně modifikované a vylepšené technologii, kterou aliance Renault-Nissan vyvinula pro elektromobily Nissan Leaf a Renault Twizy.

auto plug-in hybrid Infiniti EMERG-E

EMERG-E však není čistý elektromobil, jde o sériový hybrid. Malý spalovací motor o objemu 1,2l umístěný uprostřed auta slouží jako generátor energie pro baterii a elektromotory.

auto plug-in hybrid Infiniti EMERG-E

Obdobně je postaven sportovní plug-in hybrid Fisker Karma, velmi podobně také (viz. test), resp. Chevrolet Volt.

Infiniti EMERG-E se v celé své kráse představí už 6. března na autosalonu v Ženevě.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vypadají před tím trakem jako komici!! voblbákovat nás jedním elektronákladákem když ve fabrice produkují 1MEGA popelnic ročně ... ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hľadám investora prípadne spolupracovníkov pre projekt elektrovozidla. Chcem rozbehnúť projekt výroby elektrického motocykla s originálnou patentovanou konštrukciou akumulátora. Konštrukcia prináša výhodu jednoduchého dobíjania a zväčšenia dojazdu a zvýšeného uživateľského komfortu. Obdobné riešenie sa na trhu nevyskytuje, navyše je možné ho aplikovať i u iných typov vozidiel poháňaných z elektrických batérií. Pokiaľ by sa rozšírila patentová ochrana do ďalších štátov bolo by možné získať dominantné postavenie na významných trhoch. Vlastním sro v ČR, som elektroinžinier s bohatými skúsenosťami a kontaktmi v obore. Vopred ďakujem za ponuky. Tel.733561614


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil