Infiniti na autosalonu v Ženevě ukáže hybridní sporťák

Infiniti, luxusní značka automobilky Nissan, nejspíš cítí, že jí v oblasti moderních luxusních aut ujíždí vlak. Hybridní technologie je všude kolem, Porsche i Lexus s ní u movitých zákazníků úspěšně prorážejí. Infiniti proto chystá na překvapení.

Hybridní sportovní auto představí Infiniti příští rok na autosalonu v Ženevě.
foto: Infiniti

Další autosalon v Ženevě otevře své brány od 3. do 13. března 2011. Infiniti je jednou z prvních značek, která oznamuje co tam bude vystavovat. Jednou z hlavních novinek bude luxusní sportovní hybrid.

Půjde o hybridní auto využívající , tedy rozšiřovač dojezdu. Tzn. že půjde o sériový hybrid podobně jako například Fisker Karma. Auto je v současné době ve vývoji v dílnách Infiniti a prozatím nejsou dostupné žádné podrobnější informace vyjma nejasných obrázků.

auto hybrid Infiniti hybridní auto Ženeva

Výkonný vice prezident Infinity Andy Palmer komentoval v tiskovce novinku slovy: “Příští rok na autosalonu v Ženevě budeme prezentovat naši vizi zcela nového inspirujícího výkonného auta. Infiniti už má v nabídne hybrid a čistý diesel. Plánujeme plně elektrický sedan, takže dalším krokem je přirozeně posunout hranice tam, kde se protíná starost o životní prostředí a výkonné stroje.”

tisková zpráva

Napsat komentář