Autosalon Tokyo 2011: Honda představí nejméně sedm zajímavých konceptů

Ivo Hradil - 18 Listopad 2011

je největší automobilovou událostí konající se v Zemi vycházejícího slunce, a proto není divu, že se zde chtějí v dobrém světle prezentovat především domácí výrobci. Podle dostupných informací se ani Honda nehodlá krčit někde v rohu výstavních hal, ale hodlá veřejnosti představit nejméně sedm interesantních dopravních .elektrický sporťák Honda

Bezejmenný elektrický sporťák bude klenotem mezi ostatními koncepty Hondy
foto: Honda

Pět z těchto sedmi bude oděno do čistě elektrického hávu a tvoří jí tři a dva elektrické automobily. Prvním z nich bude prozatím bezejmenná studie malého sportovního elektromobilu. Ten by měl poskytnout zábavné jízdní vlastnosti vozu a přitom negativně nezatěžovat životní prostředí.

Druhým bude koncepce kompaktního městského elektromobilu nazvaného Micro Commuter, který má být ideálním dopravním prostředkem do přeplněných ulic metropolí. Do Micro Commuteru se vlezou nejen dva cestující, ale navíc lze do něj ještě pohodlně umístit nový elektrický microskútr z dílen Hondy, tzv. Motor Compo.

městský automobil Micro Commuterfoto: Honda

Elektrickou pětici budou doplňovat ještě tříkolový nové generace E-Canopy a také elektrický sportovní RC-E. Šestým přídavkem bude městské vozítko Townwalker, které lze po sklopení řídítek a sedadla převážet v .

malý skútr Motor Compofoto: Honda

Avšak nejen elektromobily je výrobce automobilů živ, a proto bude sedmým tahákem japonského výrobce skvěle vypadající AC-X.

Rodinný vůz je určen jak pro každodenní používání v městském provozu, tak i pro delší cestování. Variabilní využití vozu usnadní dva jízdní režimy - jeden pro dravější jízdu vyžadující pozornost řidiče a druhý pro komfortní automatické řízení. Volant byste však ve voze hledali marně, neboť pro ovládání je využito dvou joysticků.

Tolik tedy malá ochutnávka z kuchyně . Kdo chce více, musí si počkat na 3. prosince, kdy se otevřou brány tokyjského autosalonu.

Zpět na HybridPřidat komentář

Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol