Škoda Superb plug-in hybrid už je dostupná

Čtvrtá generace modelu Superb vstupuje na český trh v dalších variantách. Nabídku motorizací obohacuje výkonný zážehový motor 2,0 TSI, karosářskou verzi kombi lze nově objednávat i s plug-in hybridním ústrojím. Zákazníci nyní mají na výběr celkem 5 pohonných jednotek.

Již dříve bylo možné objednávat nový Superb ve verzích 1,5 TSI 110 kW, 2,0 TDI 110 kW  a 2,0 TDI 142 kW 4×4. Nově se pod kapotu liftbacku i kombi dostává nejvýkonnější pohonná  jednotka napříč motorovou paletou – benzinový čtyřválec 2,0 TSI 195 kW, který je dodáván  výhradně v kombinaci s pohonem všech kol.

V základní specifikaci Selection doporučená  prodejní cena začíná na 1 125 000 Kč včetně DPH, ve vrcholném provedení Laurin & Klement  byla doporučená prodejní cena stanovena od 1 325 000 Kč včetně DPH. Příplatek za verzi  Combi, zahrnující i střešní nosič a roletový kryt zavazadlového prostoru, činí 40 000 Kč. 

SOUVISEJÍCÍ: Nová Škoda Superb Combi: více prostoru a plug-in hybrid varianta

Verze Combi může být vybavena rovněž plug-in hybridním pohonem druhé generace, který  kombinuje elektromotor s benzinovým motorem 1,5 TSI 110 kW. Systémový výkon činí  150 kW a točivý moment 350 Nm. Ten je přenášen na přední kola prostřednictvím  šestistupňové automatické převodovky DSG.

Nová vysokonapěťová baterie má celkovou kapacitu 25,7 kWh, což je přibližně dvakrát více než u její předchůdkyně. Díky tomu se dojezd  vozu na čistě elektrický pohon v režimu WLTP prodloužil o 40 km na více než 100 km. 

Maximální nabíjecí výkon pro střídavý proud činí 11 kW, což umožňuje nabít baterii z domácího wallboxu z 10 na 80 % kapacity za 2,5 hodiny. Při nabíjení stejnosměrným  proudem lze využít maximální nabíjecí výkon až 50 kW, dobití baterie z 10 % na 80 % pak trvá  pouhých 25 minut.

Doporučené prodejní ceny vozu Škoda Superb Combi iV začínají na 1 145 000 Kč (pro výbavový stupeň Selection), resp. na 1 345 000 Kč (pro variantu Laurin & Klement) včetně DPH. V obou případech je k vozu dodáván nabíjecí kabel Mode  3 pro veřejné nabíječky, za příplatek 5 000 Kč si lze objednat nabíjecí kabel Mode 2 pro  čerpání energie z běžné domácí zásuvky.

S bohatou bezpečnostní výbavou  

Na českém trhu je nová Škoda Superb dostupná za doporučené prodejní ceny od 935 000 Kč včetně DPH jako liftback a od 975 000 Kč včetně DPH v karosářské verzi kombi. U všech tuzemských autorizovaných prodejců lze vybírat z kompletní nabídky modelové řady Superb a vozy rovněž objednávat, současně je na webových stránkách Škoda Auto Česká republika dostupný i konfigurátor.

Škoda Auto zvýšila bezpečnost vrcholného modelu novou generací  senzorů a nejmodernějších asistenčních systémů. Asistent při odbočování, asistence při  průjezdu křižovatkou a antikolizní asistent mají premiéru v rámci vylepšeného systému  Front Assist. 

Asistovaná jízda, asistent změny jízdního pruhu a asistent pro jízdu s přívěsem byly výrazně  vylepšeny. V případě potřeby se o bezpečnost posádky postará proaktivní ochrana cestujících  a až deset airbagů. 

Škoda Superb Combi bude ještě letos integrovat do svého infotainmentu funkci ChatGPT založenou na umělé inteligenci, čímž se výrazně rozšíří možnosti digitální hlasové asistentky Laury. Vlajková loď portfolia modelů se spalovacími motory nabízí rozsáhlé možnosti  vzdáleného přístupu k pohodlným on-line službám, a to i prostřednictvím nejnovější verze aplikace MyŠkoda pro chytré telefony. 

zdroj: tisková zpráva

One Comment on “Škoda Superb plug-in hybrid už je dostupná”

Napsat komentář