Volkswagen Golf plug-in hybrid se představí na autosalonu v Paříži

Jan Horčík - 17 Únor 2012

Volkswagen už delší dobu pracuje na plně elektrickém modelu Volkswagen Golf Blue-e-motion. Jeho součásti ostatně využívá i nedávno představená Škoda Octavia Green E Line. Aktuálně ale automobilka oznámila, že na autosalonu v Paříži 2012 představí také plug-in hybrid verzi Golfu.auto Volkswagen Golf Twin Drive plug-in hybrid

Na silnicích už se pár desítek testovacích prototypů plug-in hybridní verze Volkswagen Golf prohání
foto: Volkswagen

  • Volkswagen představil nový univerzální podvozek MQB
  • Na něm bude stavět většinu svých nových vozů, včetně VG Golf plug-in hybrid
  • Volkswagen Golf plug-in hybrid nabídne spotřebu kolem 2 l/100 km

Plug-in hybrid Volkswagen Golf bude postavený na novém podvozku MQB, který Volkswagen představil začátkem února. Jde o univerzální podvozek, na kterém budou postaveny modely VW Golf, Škoda Octavia, Audi A3 a v podstatě většina nových aut lidové automobilky.

Podle Volkswagenu jde o páteř lehkých a bezpečných aut. Ta budou mít nové lehké motory a hi-tech vybavení ve stylu dotykových tabletů iPad. Výhodou podvozku MQB je jeho flexibilita – může se zvětšovat a zmenšovat do délky podle potřeby.

A především dokáže pojmout všechny novinky jako jsou baterie a elektromotory bez toho, aby byl omezen prostor v kabině nebo v zavazadelníku.

Klasicky poháněný nový Volkswagen Golf Mk7 má díky tomu všemu vážit až o 60 kg méně než předchozí generace. Zhruba stejně jako Mk4. K dispozici bude s 1,2 TSI turbo čtyřválcem (84 nebo 104 koní), 1,4 TSI (120 nebo 138 koní). Díky využití hliníku v motorech váží 1,4ka o 16 kg méně než kolik v současném Golfu.

K dispozici budou také dieselové motory o objemech 1,6 a 2,0 TDI. Připravuje se také varianta BlueMotion a údajně i verze s 800ccm dieselem, ale bližší podrobnosti o ní zatím neznáme.

Plug-in verze Volkswagenu Golf má být proti tomu vybaveno 1,4l TSI motorem o výkonu 80 kW. Čistě na baterii má auto ujet až 50 km a zároveň nabídnout spotřebu až kolem 2 l/100 km při emisích 46 g/km.

Hybrid.cz komentuje: Volkswagen chce, stejně jako ostatní automobilky, dát řidičům na výběr. Benzín, diesel, plug-in hybrid nebo čistý elektromobil. Díky novému podvozku to bude o mnoho snazší v případě většiny modelů.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Volkswagen Gold Mk7?

Obrázek uživatele Jan Horčík

Volkswagen Golf Mk7 :) Díky.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.