VIDEO: Nissan Leaf umí automaticky parkovat pro bezdrátové dobíjení

Elektromobily už jsou tady, a tak se novým zaklínadlem stávají doplňkové technologie. Například bezdrátové dobíjení. Nissan jej slibuje pro luxusní elektromobil Infiniti LE už v roce 2014. Redaktoři Greencarreports si ho mohli vyzkoušet v praxi přímo v Japonsku na prototypu elektrického vozu Nissan Leaf.

Nissan Leaf v současně prodávané verze nemá možnost bezdrátového dobíjení. Očekáváme, že tato možnost přibude jako příplatkový doplňek do verze pro roky 2014/2015
foto:

Koncept bezdrátového dobíjení zbavuje majitele elektromobilů poslední “nepříjemnosti”, tedy nutnosti auto pravidelně připojovat k dobíjecí stanici. Bezdrátové indukční dobíjení dobíjí auto bez přímého spojení s pomocí elektromagnetické indukce.

Auto tak stačí zaparkovat na předem určené místo. Zaparkování však musí být pomerně přesné aby bylo dosaženo maximální účinnosti dobíjení.

I proto Nissan připravuje pro nové modely svých elektromobilů (zjevně i Nissan Leaf) speciálního parkovacího asistenta, který řidiči pomůže nad zařízení pro bezdrátové dobíjení přesně zaparkovat. Resp. zaparkuje za něj.

Napsat komentář