VIDEO: hybridní elektromotorka eROCKIT se vyrábí v Berlíně

Stefan Gulas dostal nápad na hybridní elektrokoloelektromotorku už v roce 2005. Cesta od nápadu k výrobě nebyla jednoduchá, ani dvakrát rychlá, ale vše se nakonec podařilo. Po mnoha peripetiích dnes Stefan svůj stroj vyrábí v Berlíně.

eROCKIT = hybrid elektrokola a elektromotorky
foto: eROCKIT

V oblasti elektrokol a elektromotorek vznikají primárně právě v Německu odvážné nové koncepty. Ať už je to ELMOTO HR-2, elektrokolo Audi nebo třeba eSpire.

Většina z nich si pochopitelně neláme hlavu se standardy platnými pro elektrokola, a míří spíš do výkonnějších sfér elektromotorek a elektroskútrů. To je i případ eROCKIT.

Elektrická motorka je poháněna 3,1kWh baterií díky které dokáže vyvinout rychlost až 81 m/h! S takovou dokáže urazit na jedno nabití 50 až 70 km. Uveze až dva dospělé lidi.

Drahý špás

Nebo víc – má totiž šlapky, podobně jako kterékoliv jiné jízdní kolo. Výroba eROCKIT začala na konci roku 2012, první dodávky by měly být hotové do konce letošního čtvrtletí.

eROCKIT (2013) eROCKIT (2013) eROCKIT (2013)

Nejde ale o levnou hračku: základní cena je 12 460 euro (311 500 Kč). Žádný div, že oficiální odhalení proběhlo v Monaku. K dispozici je mimochodem i speciální policejní verze.

Máte zájem? Nezapomeňte v takovém případě helmu, řidičský průkaz, pojištění a pochopitelně i poznávací značky. eROCKIT vás totiž na silnici snadno vystřelí před všechnu okolní automobilovou dopravu.

8 Comments on “VIDEO: hybridní elektromotorka eROCKIT se vyrábí v Berlíně”

    1. Opět někdo Kdo si zákon
      Opět někdo Kdo si zákon vykládá po svém .Osobně mě překvapilo na http://erockit.de/ píšou že v Německu je instalovaná SPZ,STK co dva roky a že to nesmí na cyklostezku.Ale je to dáno výkonem 9kW / 12PS a rychlostí jakou toto vozítko dokáže uhánět po silnici až 83km/h.V ČR si lidé kupují mopedy právě proto že je s tím méně starostí ,a nemá to značku.Co vím tak i na moped (max. 45km/h) je potřeba řidičský průkaz +pojištení .
      Jsou takoví hazardéři co vlastní elektro scooter a nemají ho přihlášený na dopravce a jezdí bez SPZ .Když je potká hlídka Policie tak je nějak ukecají a také neplatí pojištění. Je to zábavné do té chvíle než způsobí dopravní nehodu a musí platit škodu ze svého.

  1. V článku není uvedena
    V článku není uvedena důležitá technická poznámka . Pedály nejsou mechanicky spojeny se zadním kolem ,ale jezdec slape tzv. přes generátor tudíž nezávisle na otáčkách zadního kola.
    Tipuji že šlapky slouží spíše jako ovládač rychlosti kdy systém podle rychlosti šlapání řídí otáčky elektromotoru ?
    Nějak jsem nenašel kolik energie si múze vygenerovat (našlapat) tipuji max 250W ?
    Za tu cenu malý dojezd.Cena je přímo závratná,a je tak pro čisté movité individualisty.
    Specifikace:staženo s eROCKIT.de

    Motor DC brush motoru
    Výkon 9kW / 12PS
    Točivý moment 75 Nm
    Výkon Maximální rychlost 73 až 81 kmh
    Baterie Lithium-Ion využívající nanotechnologii fosfátů,
    Kapacita 3,1 kWh
    Rozsah přibližně 50-70 km
    Životnost aku asi 2000 nabíjecích cyklů (10 let)
    Napětí 230 (50-60 Hz)
    Doba nabíjení pro úplného vybití 3.5 hodin
    (kratší doba nabíjení v přípravě)
    Rozměry Rozvor 1465 mm, 18 x 2,75 Pneumatiky
    Hmotnost 123 kg
    Pro více informací o eROCKIT

    Vozidlo je registrováno jako lehký motocykl (ekvivalent benzínu motocyklu třídy 125cc) a budou pojištěni jako takové. Pro vedení v Německu, je platný motocykl licence pro kategorii A nebo A1 nebo třídy 3 řidičský průkaz, získané před 1. 04 1980 potřeba. Ustanovení pro provoz eROCKITs v jiných zemích prosím kontaktujte nás prostřednictvím kontaktního formuláře .

    Chcete-li řídit,NUTNÁ helmA. EROCKIT může jezdit jen na silnici. Na cyklostezky se nesmí eROCKIT vjíždět. Vozidlo musí být každé dva roky na TUV(STK).

  2. Myslím si, že až na
    Myslím si, že až na případ několika movitých fandů lze prohlásit, že je tento koncept naprosto mimo dosah uživatelů a tím tak i jeho možný přínos zelené dopravě.

    Co však beru spíš za námět k diskuzi, je nazývání těchto typů prostředků „e-motorkami&e-koly“, a to z následujících důvodů:
    1, s rychlostí 81 km/h budete na obchvatu legální, ale sotva v bezpečí (žádná výkonová rezerva) => není to motorka
    2, e-kolo – jestli e-kolo má v sobě snoubit možnost jízdy na elektřinu i bez ní, když vidím ty pneumatiky a celkovou konstrukci, tak si nedovedu představit, že by zde člověk bez energie v baterce dokázal ujet delší úsek vlastními silami bez úplného vysílení (cesty nevedou jen rovně po ideálním asfaltu, navíc občas, potvora, zafouká i protivítr…)

Napsat komentář