VIDEO: elektromobil Nissan Leaf s menším podílem vzácných kovů

pro rok 2013 je lehčí a výkonnější auto. Využívá mimo jiné i nový elektromotor, který obsahuje výrazně méně vzácného kovu zvaného dysprosium. Aktuální nové video Nissanu přináší podrobnější pohled na tuto novinku.

se obvykle přidává do magnetů v elektromotoru proto, aby byly odolnější proti tepelnému opotřebení. Díky novému výrobnímu procesu je podíl dysprosia možné výrazně snížit – až o 40 %.

A to nejen v elektromotorech pro a , ale i dalších komponentech v oblasti .

Méně dysprosia znamená menší potíže s dodávkami – naprostá většina kovu se těží v Číně. A pochopitelně i nižší cenu pro koncového zákazníka.

tisková zpráva

Dva komentáře u “VIDEO: elektromobil Nissan Leaf s menším podílem vzácných kovů”

  1. Cím víc o tom autě vím
    Cím víc o tom autě vím ,tím víc se mi líbí.Ten monoblok el. motor s řídicí elektronikou vypadá na tom stojanu jako spalovák bez kladek ,řemenu a potrubí . Zajímavé a chytré řešení které snížuje množství kabeláže v motorovém prostoru.Také si vystačí s jedním el.motorem na nápravu.Nissan vyrábí lief společně s jinými modely na jedné lince co mu dává logistickou výhodu při kolísání výroby.Předpokládám že bude u nás k dostání dříve než Tesla S. Nissan je prostě cool.

    Nissan LEAF electric vehicle production process detailed
    http://youtu.be/xPKRTQbLs0w

Napsat komentář