Rok 2010: 22 nových vodíkových čerpacích stanic ve světě

Zprávy o tom, že s budou v prodeji v roce 2015, vyvolala rozsáhlé přípravy na vybudování husté sítě . V roce 2010 bylo po celém světě otevřeno 22 nových vodíkových čerpacích stanic, čímž se zvýšil jejich celkový počet na 212. V je jedna taková .   
foto: Hybrid.cz – Vodíková čerpací stanice v Neratovicích a u ní vodíková limuzína , kterou jsme se nedávno svezli

To je výsledek třetího ročního hodnocení H2stations.org, internetových stránek společnosti TÜV SÜD a Ludwig-Bölkow-Systemtechnik (LBST). Dalších 127 čerpacích stanic je po celém světě ve fázi plánování.

„Přípravy však zatím nevyústily v konečná prohlášení, a proto se zatím neodrážejí v aktuálním počtu čerpacích stanic,“ říká Evi Pschorr-Schoberer ze společnosti Ludwig-Bölkow-Systemtechnik GmbH. V přípravě na uvedení vozidel na na trh bude zapotřebí významně zvýšit počet vodíkových čerpacích stanic.

TÜV SÜD a LBST nabízejí rozsáhlé informace a služby pro profesionální uživatele i zainteresovanou veřejnost na svých internetových stránkách věnovaných vodíku a palivovým článkům (www.netinform.de/H2).

Stránky H2stations.org (www.H2stations.org) navedou uživatele na interaktivní mapy všech provozovaných, plánovaných nebo zavřených vodíkových čerpacích stanic po celém světě. Databáze je průběžně aktualizována a obsahuje podrobné informace o 418 čerpacích stanicích, které buď již existují, nebo se plánují.

V roce 2010 bylo v v provozu 27 vodíkových čerpacích stanic a pro dalších 13 jsou připraveny konečné plány. V funguje od roku 2009 jedna čerpací stanice v . Po celé Evropě včetně začalo v minulém roce fungovat jedenáct nových stanic, zatímco v jich bylo otevřeno pět a dalších devět bude dokončeno v nejbližší době.

Některé stanice ale byly také zavřeny, takže záznamy LBST udávají počet vodíkových čerpacích stanic v provozu jako 80 v Evropě, stejně tak jako v USA, a 48 v . Ostatní zařízení se nacházejí v Latinské Americe a .

Kromě oznámeného rozšíření v a na jsou po celém světě hlášeny konkrétní plány na dalších 30 nových vodíkových čerpacích stanic. V této souvislosti jsou počty těchto nových stanic v Severní Americe a Evropě stejné: 13 zařízení v každém regionu.

Kromě webu H2stations.org portál TÜV SÜD a LBST o a palivových článcích také obsahuje stránky www.H2mobility.org, které nabízejí přehled všech typů vozidel na vodíkový pohon od roku 1807, rozsáhlé technické informace a podrobný průvodce norem a předpisů. „Tato internetová databáze je aktualizována průběžně a je zdarma pro nekomerční uživatele,“ vysvětluje Evi Pschorr- Schoberer.

tisková zpráva

Napsat komentář