V Norsku se minulý rok prodalo 18 017 elektromobilů

Jan Horčík - 27 Leden 2015

V roce 2014 bylo 1 z 8 nově prodaných aut v Norsku elektromobil. Celkem se tedy prodalo 18 017 elektromobilů. Proti roku 2013, kdy se tam prodalo 7845 plně elektrických aut do zásuvky, jde o 130% nárůst!auto elektromobil Tesla Model S Norsko auto

Podíl prodeje elektromobilů v Norsku řádově převyšuje prodeje v jiných částech světa
foto: InsideEVs.com

Norsko je jednoznačným evropským premiantem v oblasti elektromobility. Běžná auta se spalovacím motorem jsou tam daňově natolik znevýhodněna, že Norové prostě a jednoduše raději sáhnou po elektromobilu - je levnější.

V roce 2014 měly elektromobily v Norsku 12,5% tržní podíl. To je o řád nebo dva více než v jakékoliv jiné zemi světa. Navíc, do těchto čísel se nepočítají individuální dovozy (3000) a (600).

Celkově se nejlépe vedlo automobilce Volkswagen, která v Norsku za rok 2014 celkem prodala 4970 elektromobilů e-Golf a e-Up! Nissan Leaf si tam připsal 4857 prodaných kusů, Tesla Model S pak 4041 kusů. Třetí bylo BMW i3 s 2039 a čtvrtá zbrusu nová Kia Soul EV s 441 kusy.

InsideEVs
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

V Brně si díky zmetkovi Tinkovi už nikdo žádný elektromobil nekoupí,
takže konec elektromobilismu v Brně, protože při ceně za nabíjení 10 Kč za kWh to nemá smysl ani kdyby stál elektromobil 400 tisíc.
A Nissan Čr jsou prašiví podvodníci. Slíbí nabíjení v síti Nissan zdarma a pak nabíječky pronajmou Tinkovi a zase 10 K za kWh prostě fair play.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Já bych to v ČR s tím smradem tak kriticky neviděl! Spíše se ještě divím, že nedělají třeba elektrický VW Golf ve variantě kombi! Bylo by to daleko praktičtější vozidlo a mohly by do kufru vložit větší baterii a tím by se zvětšil i dojezd! A nebo objem kufru zanechat jako u krátké verze a hodně u kombi prodloužit dojezd třeba na 450 km, což by mohlo jít!!!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

no a to si este v ty kotline, dokrmujou tezbou uhli...
hnedle smradu na dvakrat, zavrsen prdem :-)

Obrázek uživatele honza.t

Jestli myslíte Norsko ?
Přes 99% výroby elektřiny v pevninském Norsku je pokryto vodními elektrárnami.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Obnoviteln%C3%A9_zdroje_energie_v_Norsku

Podíl dotace elektromobilů v Norsku řádově převyšuje prodeje v jiných částech světa. :)

---

Tesla S P85D -> 4 roky :)

Obrázek uživatele Jolinar

V Norsku nedotuji elektromobily, ale dani spalovaky... Vy v tom mozna nevidite rozdil, ale ja ano :)
Je to stejny postup jako zdaneni alkoholu a cigaret misto dotace zeleniny a ovoce :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

NORSKO MÁ TU VÝHODU, ŽE NAHRABALO BALÍK DO ROPNÝHO FONDU Z KTERÝHO FINANCUJE ŠTĚDROU PODPORU ELEKTROMOBILŮ A SUPROVĚ DANÍ SPALOVACÍ AUTA . ZÁROVEŇ MU PERMANENTNĚ FOUKÁ ČISTÝ ARKTICKÝ VZDUCH, tzn veškerá evropská špína letí většinou na východ tzn. do ČESKÝ KOTLINY, KDE SI SEDNE :-))))))))))))))) O důvod víc v český díře si už nesmrdět. Ono dýchání vlastních prdů není dvakrát zdraví prospěšné ;-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Podíl dnů s překročeným prachovým limitem a z toho vyplývajících respiračních a onkologických onemocnění v Norsku je o řád či dva nižší než v jiných částech světa.

Nejsem odborník na Norsko ale pochybuji že by tam měli výrazné problémy se smogem.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ja jo, nemají absolutně zádný. To česko je fenomém, chudáci v kotlině, díra kolem hory a ještě dýchají vzduch použitý spalovacím motorem = šílenci

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Navrhuji pro mladou generaci emigraci : Velká Británie / USA / holky Švýcarsko / řemeslníci Německo / studenti Austrálie. V smradlavých Čechách to je o život doslova a dopísmene

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A na tom něco bude!

fleischhans.blog.idnes.cz/blog/blog.aspx?c=490190&x=socialky_facebook_c


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.