Elektromobily Volkswagen slaví úspěch doma i v Norsku

Německý koncern Volkswagen uvedl aktuálně na německý trh elektromobily Volkswagen e-Golf a e-Up! Obě auta se podle nejnovějších statistik prodávají v Německu dobře, ale ještě lépe se jim daří v elektromobilním Norsku.

Elektromobil Volkswagen e-Golf
foto: Volkswagen

Statistika prodeje nových elektromobilů v Německu za leden 2014 vypadá následovně:

1. BMW i3 159
2. Volkswagen e-up! 109
3. Smart ED 106
4. Nissan Leaf 71
5. BMW i3 REx 70

Zbytek žebříčku vypadá takto:

Renault Zoe: 48
Volvo V60 PHEV: 32
Tesla Model S: 30
Opel Ampera: 16
Toyota Prius Plug-in Hybrid: 10
Ford Focus EV : 5
Mitsubishi i-MiEV: 3
Mitsubishi Outlander PHEV: 3
Kia Soul EV: 2
Citroen C-Zero: 2
Peugeot Ion: 2
Mercedes-Benz třída A: 1

Prodeje to nejsou nijak oslnivé. Německo stále zůstává k elektromobilitě značně nedůvěřivé. V roce 2013 se v rámci 17 nejbonitnějších ekonomik Evropy umístilo v prodeji elektromobilů na pátém místě.

Zato Norsko, to je jiná káva. Během tří a půl hodiny po spuštění tamního prodeje elektromobilu Volkswagen e-Golf minulý týden měla automobilka na kontě 1200 objednávek. Cílem je prodat tam letos 2500 těchto vozů, což se bezesporu povede.

Za norský úspěch mohou dvě věci: jednak obliba samotného modelu Volkswagen Golf, který i ve své spalovací variantě patří mezi nejoblíbenější tamní auta. Za druhé, Norsko narozdíl od Německa zavedlo na elektromobily tučné pobídky.

11 Comments on “Elektromobily Volkswagen slaví úspěch doma i v Norsku”

      1. No ono v porovnání se
        No ono v porovnání se vším ostatním ty paliva zas tak drahá nejsou. Ono je tam relativně drahé opravdu skoro vše z důvodu brutálních daní. Holt to tak mají nastavené a evidentně se jim to osvědčilo. Jenže něco takového u nás bohužel nelze použít. Je to o mentalitě a historických souvislostech

Napsat komentář