V Miláně vám zaplatí, když necháte auto doma

Jan Horčík - 17 Prosinec 2014

Pravidelné zácpy v italském Miláně už dosáhly takových rozměrů, že město doslova ochromují. Údajně jsou tu horší než v jakémkoliv evropském nebo severoamerickém městě. A tak se místní rozhodli jednat.auto Itálie Milano mapa

Severoitalské Milano je protkánou hustou sítí silnic a dálnic. Ani to ale nepomáhá a místní se potýkají s věčnými zácpami.
foto: Google Maps

Milánská radnice se rozhodla, že všem, kdo nechají své auto v době mezi 7.30 a 19.30 prokazatelně stát doma, pošle na mobil voucher v hodnotě €1.50. To je cena jednoho (!) lístku na tamní .

Systém funguje na principu chytrých skříněk vybavených GPS, které umístíte do svého auta. Ty pak kontrolují zda se vůz hýbe nebo ne. Někteří kritici ale upozorňují, že Italové jsou ke svým autům silně přimknuti a dokážou skousnout vyšší cenu a dokonce i mnohahodinové zácpy, jen aby se v autě projeli.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Přijde mi to skvělé, kdo tam někdy autem byl ví oč jde. Jen by mě zajímalo jak to dá jejich MHD, které bývá taky dost přetížené(oproti našemu).
Mimochodem taky mají vetšinu taxi hybridních, v tom bychom si mohli vzít příklad.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hm, a kolik by zaplatili tomu, co auto nemá vůbec?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tomu říkám efektivní nabídka.

Abych se dostal do města a zpátky potřebuju 2 lístky po 1,5EUR. Takže jim ještě zaplatím.
Tak nějak bych čekal, že pokud chtějí aby lidé nechali auto doma, že mu dají MHD zdarma a k tomu voucher.

Takhle to bude akorát tunel na městskou pokladnu - lidé, kteří by stejně autem nejeli dostanou od města 500 eur ročně za to že jejich auto bude dělat to co doteď a ti co jezdí budou jezdit dál.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nějak jste do své kalkulace zapomněl započítat pohonné hmoty, které ušetříte a patrně i ušetřený čas oproti jízdě autem.

Obrázek uživatele Aas

Napadlo mi to iste.
A navyse ti uvedomelejsi, co si ani auto nekupovali a uz davno jazdia do prace na bicykli, nedostanu nic. Riesenie a-la Pat a Mat.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil