V Miláně vám zaplatí, když necháte auto doma

Pravidelné zácpy v italském Miláně už dosáhly takových rozměrů, že město doslova ochromují. Údajně jsou tu horší než v jakémkoliv evropském nebo severoamerickém městě. A tak se místní rozhodli jednat.

Severoitalské Milano je protkánou hustou sítí silnic a dálnic. Ani to ale nepomáhá a místní se potýkají s věčnými zácpami.
foto: Google Maps

Milánská radnice se rozhodla, že všem, kdo nechají své auto v době mezi 7.30 a 19.30 prokazatelně stát doma, pošle na mobil voucher v hodnotě €1.50. To je cena jednoho (!) lístku na tamní .

Systém funguje na principu chytrých skříněk vybavených GPS, které umístíte do svého auta. Ty pak kontrolují zda se vůz hýbe nebo ne. Někteří kritici ale upozorňují, že Italové jsou ke svým autům silně přimknuti a dokážou skousnout vyšší cenu a dokonce i mnohahodinové zácpy, jen aby se v autě projeli.

5 Comments on “V Miláně vám zaplatí, když necháte auto doma”

  1. Tomu říkám efektivní
    Tomu říkám efektivní nabídka.

    Abych se dostal do města a zpátky potřebuju 2 lístky po 1,5EUR. Takže jim ještě zaplatím.
    Tak nějak bych čekal, že pokud chtějí aby lidé nechali auto doma, že mu dají MHD zdarma a k tomu voucher.

    Takhle to bude akorát tunel na městskou pokladnu – lidé, kteří by stejně autem nejeli dostanou od města 500 eur ročně za to že jejich auto bude dělat to co doteď a ti co jezdí budou jezdit dál.

Napsat komentář