TÜV SÜD rozšiřuje svou celosvětovou síť zkušeben pro elektromobilitu

Společnost chce dále rozšiřovat svou globální síť zkušeben pro . V roce plánuje vybudovat další dvě laboratoře pro testování článků a baterií pro v Jižní Koreji a Číně. foto: TÜV SÜD

Se stávajícími zařízeními v Severní Americe, Kanadě a Singapuru a laboratoří pro testování v Garchingu u , která je vsoučasné době ve výstavbě, je TÜV SÜD jediným externím poskytovatelem služeb, jenž udržuje globální síť laboratoří na testování baterií pro podle jednotných norem po celém světě.

„Vytvořením této sítě zdůrazňujeme náš cíl stát se předním poskytovatelem všech služeb zkušebnictví týkajících se bezpečnosti v oblasti e-mobility,“ uvedl člen představenstva TÜV SÜD Horst Schneider na tiskové konferenci pro v Mnichově dne 28. července 2011.

Schneider zdůraznil, že TÜV SÜD klade ve svých zkušebních laboratořích velký důraz na zařízení a zkušební postupy, které musejí umožňovat, aby testování a certifikace probíhaly v souladu s jednotnými standardy, a tím se zajistila reprodukovatelnost výsledků po celém světě.

„Vzhledem k této skutečnosti nejen splňujeme jedny z nejvýznamnějších požadavků , ale také výrazně přispíváme k vysoké úrovni baterií po celém světě.“

Společnost TÜV SÜD již do vytváření celosvětové sítě laboratoří investovala několik milionů eur. Zkoušení probíhá v jejích zařízeních ve městech Auburn Hills (USA), Newmarket (Kanada) a Singapuru. Laboratoř v německém Garchingu zahájí provoz v polovině srpna.

Všechny laboratoře budou testovat chemickou a elektrickou bezpečnost nových baterií pro elektromobily a podrobovat baterie a dalším zkouškám, které zkoumají rizika související s nesprávným zacházením s nimi.

Jak Schneider prohlásil ve svém uvítacím projevu na zahajovací tiskové konferenci pro eCarTec 2011, slavnostní otevření laboratoře v Garchingu se uskuteční v průběhu veletrhu v polovině října. „eCarTec, přední mezinárodní veletrh pro elektromobilitu, nabízí ideální rámec pro představení našich služeb a výsledků v oblasti testování baterií,“ vysvětlil Schneider.

Zatímco v Garchingu bude v říjnu probíhat slavnostní otevření laboratoře pro baterie, na němž budouveřejnosti představena zařízení a zkušební postupy, TÜV SÜD bude své komplexní služby prezentovatna vlastním stánku na veletrhu eCarTec 2011, jenž se koná od 18. do 20. října v Mnichově.

TÜV SÜD zde bude informovat návštěvníky o svém širokém portfoliu služeb v oblasti elektromobility na stánku 410, v hale A5. V této souvislosti budou odborníci z TÜV SÜD Automotive prezentovat integrovaný bezpečnostní koncept elektromobility, který zahrnuje otázky jako je elektrická, funkční, mechanická a chemická bezpečnost.

Tento integrovaný bezpečnostní koncept ukazuje, jak lze zajistit bezpečný provoz elektrických a od návrhu a vývoje až po jejich likvidaci. Dalším nosným tématem je standard TÜV SÜD pro stanovování .

tisková zpráva

Napsat komentář